Jump to content

Покупка на Audi A4 B8


Recommended Posts

Здравейте :). Налага ми се да купувам семеен автомобил и се колебая какъв да избера. Спрял съм се на 2.0 тди мотора 170 кс или 177 кс, поради по-ниския разход на гориво и по-евтиното обслужване спрямо 3.0 дизел. Засега оглеждам А4 B8 (както и Allroad на B8) и Vw passat B7. Ако взимам Ауди ще гледам да е с ръчна ск. кутия, поради лошата слава на мултитроника. При Пасата разбрах, че била DSG и по-безпроблемна при правилна поддръжка. Интересува ме при B8 Allroad 2.0 170/177кс каква скоростна кутия се монтира? И всички Allroad-и ли са с въздушно окачване? Също другото което прочетох за тези двигатели е, че някакъв шестограм на маслената помпа създавал проблеми и трябвало да се сменя? Това при определени модификации на двигателя ли е или при всички 2.0 тди? Като цяло всяко компетентно мнение и информация би ми била полезна, понеже наистина като тръгнеш да си търсиш нов автомобил всичко изглежда доста сложно. Благодаря предварително на отзовалите се ! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Попаднах на една обява с по-новия мотор 2.0 тди 150 к.с . Те дали са читави?

Ето линк към обявата: https://www.cars.bg/offer/61c88ae72431164c81794532

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста постна на екстри изглеажда , и бонус с ръчни скорости - написал си че това търсиш . Цената като за кола на 100к км и автомат с куатро . Ако си по едър ще ти е тясно вътре . Като търсиш "нов " автомобил при положение че в момента по европа е тегава работа с употребяваните автомобили . Пасат ще ти е доста по комфортен от А4 . Правилна подръчка на кола която е 2008-2011 с без известен брой / в повечето случаи / собственици е голям оптимизъм . Проверка на история на колата и тогава решавай :) Много е трудно да случиш на хубава кола . Дано имаш късмет , но не разчитай на късмета , а на написаното " домащно" :)  че после да не псуваш майстора / който в 90% не му пука/ и да не псуваш марката щот не си си написал домашното . Дано имаш късмет с избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...