Jump to content

Проблем с контактен ключ


veslav

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Излезна един проблем, ще се радвам за съвети. Сутрин при поставяне ключа и завъртане на контакт се включва само MMI, нищо друго не светка по таблото(дори да се опиташ да запалиш, просто нищо не се случва), след повторен опит се оправя, след това няма проблем през целия ден.

 

Спорен ден.

Редактирано от veslav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че намерих две решения на проблема, пускам ги за да ги има във форума при търсене.

 

Първото и най-лесно решение е като се отреже захранването на заключващият механизъм (нещо като байпас) ето и видео, как става това. Този метод има един минус и той е, че не се заключва волана повече, винаги остава отключен.

 

 

Вторият метод е по-сложен, той включва сваляне на заключващия механизъм (Steering Wheel Column Lock Actuator), след което се подменят 3 суйча и едно реле на платката, този комплект може да намерите тук: https://www.aliexpress.com/item/1005004904894864.html?gatewayAdapt=4itemAdapt

Надявам се информацията да е полезна, хубава вечер.

 

ab59776fab.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това направих, ако няма ефект, ще трябва да се сваля, но щом казваш, че няма проблем, това би било чудесно, защото иначе е много разглобяване.

Защо не казвате като знаете, нали питам, можехте да ми спестите 1 час четене 😅

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...