Jump to content

MMI US към EU


Vetov

Recommended Posts

Колеги някой правил ли е смяна на firmware от Американски към Европейски и в последствие да сложи Европейските карти. Наскоро си закупих А8 4.2 2012 бензин от Америка и искам да сменя софтуер, радио честотата да е четна и карти за Европа, но ми искат 300 лв за процедурата и ми се струват много. Разчетох се в интернет, активирам си Green Menu,  там сменям региона, но като тръгна да ъпгрейдвам софтуера и ми дава следната грешка:<  Metainfo RSU getVersions error>. Колата в момента е с последния софтуер, но американски: HN+R_US_AU_K0942_3.

Ако някой може да сподели някаква информация ще съм много благодарен :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети Тук със сигурност има решение. На мен ми искаха 600 лв за карти на А5, разбира се не ги дадох, вече имам и тема как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mu немския го разбирам като Идианец пишеща машина. Ще може ли някакви стъпки или помощ с превода. Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант ето линк. Но да знаеш, че ще е само на английски. Също така трябва през зеленото меню да се направят няколко неща в линка е описано :) 

 

Аз обмислям скоро това да го направя на моето Q5. 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко в зеленото меню ли е нагласено както трябва ?  Кое избираш от менюто за ъпдейтване ?

 

Можеш да пробваш да рестартираш MMI-a и да видиш какво ще стане след това 

 

Quote

Audi MMI force restart procedure – 3G+

  1. Locate button:
    • big control knob
    • upper-right soft button
    • TONE button
  2. Press and hold those button at the same time.
  3. After two seconds release buttons. Audi MMI screen will go black for few seconds and system will reboot.

If your car does not have TONE button, use MENU button instead.

 


scroll_down.png

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Drone  Да в зеленото меню сменям региона и отключвам менюто за избор, какво да се ъпгрейдва, за да не прави ъпгрейд на Босе системата(иначе нали дават че ще бъгне). След като избера източника от който да свали новия софтуер, а именно SD1  прочита ми софтуера и след натискане на ъпдейт и вади грешката, която съм споменал в първия пост. 

 

 

При рестарт, единствено се заключва менюто от което избираш какво да ъпгрейднеш.

Редактирано от Vetov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порових се в няколко форума проблема май е от metainfo2 файла. Тия дни ще взема една сд карта и ще пробвам да видя дали ще успея да ъпдейтна моята навигация. 

 

@Vetov можеш да пробваш пак да качиш файловете на картата :) Преформатирай я за всеки случай, да е fat32. На windows форматиш нали ? 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...