Jump to content

Поправка на лост за скорости B3


Recommended Posts

Здравейте, Бих искал да споделя лесен начин за решение на проблем с трудно движение на лоста за скорости на Ауди 80 B3. Възможно е да важи и за други модели. При мен лостът отиваше трудно към 1 и 2 ск. Установих, че причината е скъсан тампон под ябълката, поради което кръглият елемент над ябълката запира накриво в граповите стени на корпуса. Разбира се, най-добре е да се смени тампона. Но ако нямате тампон или не ви се занимава с тази процедура, можете да осигурите свободно движение на кръглия елемент и съответно на целия лост като изрежете кръгла пластмаса с височина ок. 2 см примерно от остатък от стандартна опаковка за силикон. Срязвате я по височина и я напъхвате между движищия се елемент и корпуса. Има точно около 1 мм. После пробивате фина дупчица и захващате пластмасата да не се движи твърде много. Аз ползвах свинска опашка. Може и медна тел. Пластмасата се смазва със силиконов спрей и така ябълката, лостът и останалите елементи се движат отново гладко, както човек е свикнал да очаква от Ауди. Можете да видите снимката. 1 снимка казва повече от думи понякога :) Надявам се да съм бил полезен. 

20230615_194932.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...