Jump to content

Търся добър газаджия за София да настрои Б7 1.8Т


Recommended Posts

Здравейте, колата която карам е Ауди А4 Б7 1.8Т 4х4. От 3-4 месеца насам карам с газова уредба, но последнения месец ми изникна следния проблем... Набива ми грешка за бедна горивна смес при банка 1.

17536 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult) 
P1128 - 001 - System too Lean

3-4 пъти настрийвахме колата, но резултат нямаше! Сложихме дори някаква джаджа на обд-то, която уж изолира тази грешка, но отново резултат нямах. И сега търся някой добър газаджия, който да може да ми я настрои, защото когато грешката набие колата губи мощност( все едно го няма турбото...никакъв ряз). 

Също така искам да добавя, че на два-три пъти карах само на бензин по 100-200 км и грешката не набиваше, което ме свежда до мисълта, че би трябвало да е от газовата. Въпреки това сменях гарнитурата на изспукателна система, тази на колектора и преди турбото, защото ме съмняваха, че може да е от тях, но уви не беше.

Ще бъда благодарен на всеки, който споделите информация по темата и някой добър газаджия, който може да ми реши проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така…кода на двигателя е BFB, стоково е 163( според думите на миналия собственик, когато я купух, е пипната на 190). Изпарителя е KME TUR 6Z и дюзите са Димко Херкулес 1,7

Забравих също да кажа, че колата е без катализатор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Reagas малко трудно ще стане. А шом е пипната, почти невъзможно.

Изпратено от моят moto g(10) с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Направихме калибровка на дюзите и за момента проблема ми се реши, от седмица вече не ми е набивала грешката.

А защо с РЕАГАЗ трудно, не е ли добър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Вероятно защото е стар и няма опция турбо в настройките. А като е "пипната" времената на бензиновите дюзи по високи ли стават от стандартните?. В газовата карта макса е 18мс

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...