Jump to content

Проблем с паленето


Recommended Posts

Добър ден колеги. Колета е Ауди 80, Б3, "89 г., 2.0 куб., 113 к.с., бензин.

 

Имам един вече много досаден проблем. Колата много трудно пали когато отида да я запаля. При даване на контакт се чува помпата (която наскоро е сменяна), но когато завъртя стартера върти (който също наскоро е ремонтиран) но не пали. Така въртя няколко пъти, докато накрая запали, но тогава работи на много ниски обороти, сякаш на 3 цилиндъра (не знам и аз как да го обясня...). След малко се опрявя и заработва нормално (при последното и посещение в сервиза майстора е успял на закрепи оборотите на 1200-1300/минута, защото ако се свалят още гаснела...). След като вече е запалена върви добре. Когато я изгася и веднага опитам да я запаля пали веднага без проблем. Но ако престои така 15-20 минути е след това паленето е много трудно, направо мъка. Следва отново доста празно въртене на стартера докато накрая запали... 😨😨😨

 

Въпросът ми е някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и има ли начин да се оправи?! 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

 

П.С. Отремонтирани са стартера, сменени са капачката и палеца, проверени са кабели и свещи...

П.С. 2: Забравих да добавя - колата е с механичен инжекцион...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега. 

Ако всичко ти е изрядно и сменено дистрибутор,кабели,свещи.

Виж дали не смуче от някъде по горивната система въздух. Уплътненията и маркучите задават багажна тази възраст. Доста често тампона м-у  смукателният колектор и инжекционна е виновник за такива нестабилни обороти.

Друг виновник може да е датчика на хол на дистрибутора.

Центровката как е ? Не е зле да се провери.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...