Jump to content

Смяна на масло на Quattro (Торсен) B8.5


Antony CH

Recommended Posts

Здравейте,

преди няколко дни закарах колата за смяна на масло на Куатрото, като ми бяха казали, че се сменят две масла - едно, което е около литър в диференциала и друго, пак около литър в раздатката.

 Но от сервиза ми казаха, че при раздатката, маслото е около 5 литра, защото е свързана със скоростната кутия и смениха само това, което е около литър.

Така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,маслата са 3 вида ,при пълна смяна на автомата 7 литра реално побира 6 , на механичната част  на кутията 5 ,аз лично не можах да събера повече от 4,на задния около 900 гр.при s tronic e така за тия години кола ,за другите не съм гледал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.12.2023 г. at 20:59, buzzi написа:

 

Значи, не може да се обслужи цялостно само куатро системата без S-tronic - свързани са?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как си представяш нещата. Масло на автомата на 60к ,на механичната част и задния диференциал не помня интервалите. 

S stronic си го представи на 2 части ,първа която  управлява  предавките  и втора ,която  предава движението назад и напред. Това е един агрегат с 2 различни масла. Накрая задния диференциал с едно масло.

Тоест можеш да смениш маслото на механичната част на кутията  и на задния диференциал с което сменяш всичко на куатрото.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.12.2023 г. at 0:06, buzzi написа:

 

Благодаря!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...