Jump to content

Загуба на охладителна течност и теч на масло


sashocos

Recommended Posts

Става въпрос за  A8 4H 3.0 tdi ,има теч на масло,което се събира  между главите и в определен момент се изсипва в/у пистовия ремък ,който го разпръсква навсякъде.Измивам с обезмаслител и няколко месеца е чисто,докато не се излее  отново.Паралелно на това има и загуба на антифриз,но никога не е капало на земята,не се забелязват и  да  тече от някое водно съединение,определено обаче като се покара и позагрее,мирише на антифриз. губи горе долу 1 литър на 1500-2000 км. Чета/гледам клипчета, за смяна на някакви О пръстени и гарнитури на "маслен и ЕГР охладители".Моля да споделите опит и насоки за решаване на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Слабо място е V-то. Вадиш всичко и сменяш гумени уплътнения, гарнитурки и маркучета и те така. Много се нагрява там и всичко се изпича в даден момент. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина проблемът се оказа във V-то.Текло е антифриз ,не толкова масло.От клапана за разпределяне на охл.течност.Днес я взех от сервиза.Било типичен проблем,свалят се колектор,ЕГР, горе долу всичко отгоре,сменени са клапана, уплътнения и О-пръстени и една тръба.2200,целия масраф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 24.01.2024 г. at 12:25, kenwood2 написа:

 

Дадоха ми подробна фактура от Порше запад.Сваля ли са всмукателния колектор, и са сменени всички О-пръстени,и упллътнениа, но като цяло скъпи части няма освен въпросния разпределителен клапан ~350лв и някаква тръба за 130 лв Половината пари са за труд ,като малко излишен разход са осемте литра антифриз за 200 кинта и първоначалния преглед за установяване на проблема като са ми  калкулирали 140 лв... В смисъл такъв че ако им бях казал сменяйте това и това и не ми сменяите антифриза ремонта щеше да под два бона

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...