Jump to content

Audi a4 b8 (2014) TFSI 2.0 multitronic


Recommended Posts

Здравейте,

Обмислям закупуване на автомобил бензин/автоматик с бюджет до 25,000лв. Разглеждам модела на Ауди а4 2014-2015г. 1.8 TFSI и 2.0 TFSI седан (като повечето за продажба са мултитроник с предно предаване, пък и куатро не мисля че ми е нужно). Това което успях да намеря като проблеми за автомобила са:
1. Харчене на масло, като има коментари че за 1000 км може да се долива до 0.6 литра, което било приемливо.. (видях и причините и проблеми, най-вече са гумичките на буталата), като двигатели след 2012г. бил оправен проблема. Дали не харчат масло бензиновите им двигатели след 2012 наистина?
2. Противоречиви мнения за безстепенната кутия мултитроник - пак след 2012 не създавала проблеми и не била чуплива.

3. Гниене на купето/ проблеми с шибидах-а (запушване на системата и тн)

4. Някакви други проблеми?

 

Алтернативно, в ауди Q5 след 2012 пак ли са ползвали същия бензинов двигател със същите потенциални проблеми? Ако някой има такъв автомобил и разкаже дали има горните проблеми или други и дали автомобила е надежден ще съм благодарен!

 

Примерен автомобил: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11667814525865729&slink=v6wdb7 (от Канада).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По точка 1:

224кс е двигателят във фейслифта, при който трябва да е решен проблема с маслото

211кс е проблемният двигател, но не вярвам вече да са останали неремонтирани такива в движение. 

 

за Q5 важи същото при двигателите.

за обявата - фейслифт с 211кс има доста ограничение време, май само 2012г. След това трябва да е 224кс.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...