Jump to content

Въпрос относно акумулатор


bpashkulov

Recommended Posts

Добър ден, колата е Audi A4 B8 2.0 143к.

Изпадна ми акумулатор AGM, та въпроса ми е динамото дали може да зарежда адекватно такъв тип акумулатори и вредно ли е за колата да слагам такъв, след като до сега е била с обикновен.

Колата няма старт стоп система, въпросния акумулатор е свален от същото Ауди, но все пак искам да попитам и тук в форума, дали би го зареждала, понеже е съвсем различна технология, да не се окаже вечно недозареден.

IMG_4328.jpeg

IMG_4329.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия мотор (143 к.).

И преди 3г. смених оригиналния акумулатор с 110А/950 а. ч.Тоест по-силен от този и до момента всичко е напълно нормално! Така че трябва да зарежда и функционира както трябва. Дано и акумулатора да е читав! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От познат е, блъсна колата.

Ще го взема да го заредя и може да го тествам с товарна вилка, ако го бива за 80 лева AGM е ок.

Само се притеснявам, дали в онези години са предвидили динамото да зарежда такъв тип акумулатори, понеже доколкото знам искат съвсем различно напрежение от динамото.

Другия въпрос е, такъв тип акумулатор с товарна вилка дали е адекватно да се тества, свален от колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този акумулатор съм сигурен ,че е AGM,а е по-скоро с лепенки от AGM.

VARTA SILVER DYNAMIC AGM се произвежда само в Германия и е САМО в сив цвят на корпуса,а не черен.Разрови се в нета и виж този модел акумулатор как изглежда и дали има черен ;) 

Редактирано от nikolay80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...