Jump to content

Табло (километраж) 100, a6


mishomvm

Recommended Posts

Здавейте. Имам audi 100 2.0 92г. 115 к.с и искам да си сменя таблото. Интересува ме дали може да се сложи такова от a6 c4. Разликата която аз виждам е, че при таблото на 100 отдясно има часовник, температура на маслото и налягане на маслото, а при a6 - часовник температура на маслото и волтметър. И при а6-цата километражът (уреда който мери изминатото разстояние) е електронен, а при 100-цата не е. ПРедполагам че километражът ще работи, не съмсигурен обаче за волтметъра. Буксите също мися че са еднакви. Ако някой може да помогне с малко инфо ще съм му благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

аз съм с ауди 100/С4.Преди половин година ми се скапа стрелковия уред за температурата на маслото-просто спря да отчита.Не беше от масленият датчик.

Писах във форума и не помня точно кои колега ми услужи с едно изтърбушено табло от А6/С4 ,от което свалих този уред и го преместих на моито табло.

Таблото от А6 няма стрелкови часовник, а електронен, а третият уред е стрелкови волтметър.Мислех да сменя моят часовник с този волтметър,

обаче се оказа че двете табла са с доста различно опроводяване и окабеляване. Мисля че няма да може директно да ги замениш, Ще трябва преработка.

Не че е невъзможно, ама за мене си е голям онанизъм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мреси за инфото, то окабеляването сигурно е различно, но ако буксите са същите миля че има вероятност да работят уредите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, вземи го това другото табло, и пробвай.Ако са му еднакви буксите, може и да стане.Но аз мисля че имаше още една букса, за която при мене нямаше съответен кабел.Затова може някои от уредите да не тръгнат. Всичко е проба! Може да се наложи промяна по опроводяването на новото табло.Успех !

Ами, вземи го това другото табло, и пробвай.Ако са му еднакви буксите, може и да стане.Но аз мисля че имаше още една букса, за която при мене нямаше съответен кабел.Затова може някои от уредите да не тръгнат. Всичко е проба! Може да се наложи промяна по опроводяването на новото табло.Успех !
П.С.между другото аз сега разрових из боклуците,и намерих стрелковият волтметър. Здрав е. Ако ще сменяш цялото табло само заради него,мога да ти го подаря .Ако обаче си решил да сменяш таблото заради бордовият комп, мисля че трябва освен да смениш перото за яистачките с такова със бутончета, и още някакви кабели за ауточек системата.беше изписано много преди време тук по този въпрос
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да го смениш без проблеми. Всичко е 1:1. Само ще ти свети нон стоп лампата за АБС и чек системата ще пищи. И за това има лек, ако стинеш до там ще ти пратя схема. Борд комп. няма да работи, ако преди това не си имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...