Jump to content

Смяна гумички на клапани


sarcoma

Recommended Posts

Здравейте колеги!

От известно време насам забелязвам, че любимата ми /AUDI B3,1.8s,двигател SF/ проявява подчертана склонност да гори маслото /Лики Моли 15W40/ след около 3500-4000км. пробег от смяната му и до края на ресурса му /8000км./ вече се налага да долея към 1.5литра.Забелязвам също и след като е престояла колата при запалване солидна димна завеса след мен с миризма на изгоряло масло.Свещите обаче не са черни.Моля да ме насочите към някой добър майстор,който да ми смени гумичките на клапаните и ако може това да стане без махане на главата!Знам:хубаво е да се направи профилактика на главата, припасване на клапани и т.н., но не искам на здрава глава - зорлем болест да слагам!

Поздрави и безаварийни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем да се сменят гумичките на твоя мотор без да се сваля главата!

Смяната на гумичките,изпразване и почистване на хидравличните компенсатори струва между 45 и 65лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти тракат и повдигачите направо ги сменяй с нови.

И ако майстора ти използва предпазители като нахлузва новите гумички и стяга капаците на р.вал

с динамометричен ключ направо си изкарал късмет с него.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигачите потракват, разбира се;на кой не му потракват?!Колата ще е абитуриентка догодина :flipoff:

Въпросът ми беше по-скоро да ме насочите към някой изпитан майстор,който съвестно ще свърши работата и по-възможност да присъствам на "операцията".

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0898 706 016 Любе се казва също като мен, гаража му е в кв.Борово, ул"Природа".

Кажи му кой те праща, питай за цената и нама проблем да присъстваш..., само ако стане нужда или въпрос му кажи че искаш той да работи, а не баща му, че е един такъв ултра-мега-незмен специалист - мани-мани!!!

и тактично да го кажеш ей, в смисъл него съм ти препоръчал, а не баща му!

Ако все пак се разберете де!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...