Jump to content

За фарове на 100/Ц4


madison

Recommended Posts

Колеги,

Къде да отида да ми изчистят, евентуално оправят рефлекторите на фаровете ( ако се е нарушило огледалното покритие ) и да ми регулират фаровете ? Ще си платя колкото трябва, но искам вече да виждам на пътя. Писна ми да си напрягам толкова очите на пътя, сякаш ще пускам night vision mode. За КСЕНОН още ми е рано, а и четох, че на рефлекторен фар не било хубаво да се слага ксенон. Напрежението на клемите на фаровете инак е ОК. 11.9V при незапален, 13.4V при запален автомобил.

Помогнете ми да прогледна на пътя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си ги отвориш и почистиш сам!Не е сложно! :wall: А това за ксенона е пълна глупост! :wall:

Почисти ги,бодни едно кит-че на 5000К,па да видиш как ще прогледнеш... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният път като ги отворих ми се стори, че на места огледалното покритие е износено. Ксенон не мисля да слагам на този етап. По-скоро съм си мислил за хубави 90W кррушки на PHILIPS. Но все пак моят въпрос беше къде могат да ми регулират и евентуално оправят фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, никой ли не знае добър майстор, който да ми оправи фаровете ?

Скоро ще правя тази операция, ще документирам всичко със снимки и описание :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София, свиркай да го праим заедно, пък аз ще донеса течният хляб :hilezh:. Доста се замислих и дали има смисал да слагам 100W крушки, съответно да преправям инсталация и всичко както си му е реда.

Има ли смисал от такива крушки, или да взема OSRAM +60 и да не се занимавам с преправяне? Някой правил ли е и двте процедури. Всякакви мнения и впечатления са от полза преди да съм резнал кабелите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам релета на фаровете и стандартни 55 ватови крушки :hilezh:

В Четъртък, живот и здраве, Ваското1 :lol: ще ми сложи новата аларма и релета на фаровете.

В комбинация с почистването на рефлекторите, колата буквално проглежда :hilezh:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е тоз Васко1. И колко ще ми струва тази процедура. Да ида да ми сложи релета на фаровете пък аз ше плъгна едни 100W крушки :hilezh:. Той само с инсталации ли се занимава, т.е. може ли и да ми регулира фаровете ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прогледнах. О, Чудо !

Разрових се и намерих някъв пич от рено форума писал. И така... последвах неговия пример. Отидох в Практикер. Купих OSRAM крушки, стандартни 55/60W, 4300К. Само че пише +50% ( ба ли го кво е това ). дават и увеличение на видимостта с 20 метра на дълги светлини. Та купих тези крушки и сега ВИЖДАМ. Откривам неподозирани дупки в София. Такива, който със старите ми фарове не се виждаха :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прогледнах. О, Чудо !

Разрових се и намерих някъв пич от рено форума писал. И така... последвах неговия пример. Отидох в Практикер. Купих OSRAM крушки, стандартни 55/60W, 4300К. Само че пише +50% ( ба ли го кво е това ). дават и увеличение на видимостта с 20 метра на дълги светлини. Та купих тези крушки и сега ВИЖДАМ. Откривам неподозирани дупки в София. Такива, който със старите ми фарове не се виждаха :hilezh:

мисиш ли че наистина вийдаш повече защтото ас си зех такива и вообште не намирам разлика от старата крушка ,която е чешка и е 4лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисиш ли че наистина вийдаш повече защтото ас си зех такива и вообште не намирам разлика от старата крушка ,която е чешка и е 4лв

Искаш ли да ти подаря старите крушки и да тестваш ? :blackey: За сега наистина прогледнах на пътя. Като свикна и с тази светлина ще сложа 100W крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...