Jump to content

задна чистачка


niki_A80

Recommended Posts

такъв проблем не намерих да е имал някой, затова пускам нова тема.

като включа задната чистачка на А4 1998, Авант, минава си през стъклото и на връщане спира 2-3 пъти, после пак минава и на връщане спира 1-2-3 пъти.. като поседи включена и се нормализира... като задържа да пръска вода и си е ок.. някакви идеи?

П.П. автотъргашът ми каза, че това било нормално и даже се нагласяло колко пъти да ти спира... да го има само мойта това не вярвам :hilezh: аз така и не му хванах цаката как се наглася де... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта няма такова нещо - според мен те пържи търгашът. Има регулация за забавяне на предните чистачки но не и на задната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такъв проблем не намерих да е имал някой, затова пускам нова тема.

като включа задната чистачка на А4 1998, Авант, минава си през стъклото и на връщане спира 2-3 пъти, после пак минава и на връщане спира 1-2-3 пъти.. като поседи включена и се нормализира... като задържа да пръска вода и си е ок.. някакви идеи?

П.П. автотъргашът ми каза, че това било нормално и даже се нагласяло колко пъти да ти спира... да го има само мойта това не вярвам :) аз така и не му хванах цаката как се наглася де... :hilezh:

И моята е така :) ... на мен ми го обясниха по следния начин: има някаква контактна спирала която е или замърсена или износена и за това прекъсва :) ... ама на мен ми е интересно защо само на връщане го прави ..., но не и обръщам много внимание аз карам на странични огледала и редко гледам на задното :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем - при мен спира между двата хода отиване-връщане за около 1-2 секунди. Като поработи малко и се оправя, т.е. връща моментално без забавяне. Но при мен не спира по пътя до крайните си положения.

Някой има ли идея къде се намира тази спирала за да си я почистим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен след като я включа тръгва на малки интервали и дори след като съм я спрел продължава докато на направи пълния си ход от дясно на ляво . Това може да продължи и цял ден. Казаха ми, че е моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички.. засега не ми пречи достатъчно, че да предприемам нещо.. ако някой обаче намери бързо и лесно решение (изключае смяна на маханизъм/моторче :hilezh: ), нека сподели. ще е полезно за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (А3) по същия начин прекъсва хода на чистачката до пълен оборот. Според мен е реле, което управлява движението. Да, ама незнам къде се намира по колата. Предишната ми (VW Golf) го правеше същия номер.

Моля, който е оправил проблема да сподели, защото наистина е дразнещо. Да не говорим, че чистачката оставя черти, като спира където си иска.

Мерси предварително. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох в интернет по едни английски описания, там си пише, че има. А и е логично да има отделно управление на моторчето. Иначе то няма да спре точно в изходно положение. Пускал съм му директно 12 V и си върти постоянно, както всяко друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релетата са наистина под волана. Ако можеш да провериш кое е релето за задната чистачка, че аз не можах да разбера. А и някой друг ако знае кое реле за какво е или има някаква схема нека да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...