Jump to content

При бавно каране свети лампа ((!))


martuk

Recommended Posts

Здравейте, имам Б4 93г. 1.6л и се появи странен проблем. Като карам бавно и ако се раздруса колата по дупките и на таблото светва лапата ((!)). Същото става и като спирам по-рязко и колата се наведе напред. Някой има ли идея на какво може да се дължи това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам Б4 93г. 1.6л и се появи странен проблем. Като карам бавно и ако се раздруса колата по дупките и на таблото светва лапата ((!)). Същото става и като спирам по-рязко и колата се наведе напред. Някой има ли идея на какво може да се дължи това.

Здравей, колега,

Проверил ли си нивото на спирачната течност? Ако е под минимума - свети! Долей и виж да не би да ти е прецакана спирачната помпа (има ли теч около/под нея). Дори и да има теч, не е задължително да е прецакана, може само да плаче за смяна на гумички. А и някъде ги рециклират.. (първо пробвай с гумички).

Ако течността е ОК - виж накладките. ABS имаш предполагам - виж дали работи, ако не работи, мисля че също свети ((!)).

Мисля, че щом е при раздрусване е спирачна течност, но все пак провери :D

Редактирано от Zaharieff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам Б4 93г. 1.6л и се появи странен проблем. Като карам бавно и ако се раздруса колата по дупките и на таблото светва лапата ((!)). Същото става и като спирам по-рязко и колата се наведе напред. Някой има ли идея на какво може да се дължи това.

доливаш спирачна течност и си готов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се замисля спирачната течност май наистина беше намаляла. Утре ще долея и ще стане ясно. Мерси за бързите отговори :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си и накладките,щом ти намалява течноста са почнали да свършват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долях течност ДОТ4 и работата се оправи. Не видях да има течове около спирачната помпа, а накладките ще ги гледам друг път - доста напрятно вали сега :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долях течност ДОТ4 и работата се оправи. Не видях да има течове около спирачната помпа, а накладките ще ги гледам друг път - доста напрятно вали сега :bia:

Евала на колегата с накладките. По принцип тая лампа е направена да показва нивото на течноста в казанчето. А когато се износят накладките системата поглъща повече течност,нивото намалява и светва лампата. Така че като светне има защо, първо проверяваш за течове, после накладки и т.н.т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на колегата с накладките. По принцип тая лампа е направена да показва нивото на течноста в казанчето. А когато се износят накладките системата поглъща повече течност,нивото намалява и светва лампата. Така че като светне има защо, първо проверяваш за течове, после накладки и т.н.т.

Нищо сега като си смени накладките ще прелее казанчето малко ама не е болка за умиране :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...