Jump to content

Адаптация на дроселовата клапа с VAG KOM


Recommended Posts

Здравейте колеги! интересува ме някой знае ли как да направя адаптация на дроселовата клапа с VAG KOM на Ауди А4 96г.?Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! интересува ме някой знае ли как да направя адаптация на дроселовата клапа с VAG KOM на Ауди А4 96г.?Мерси!

Лично съм разглобявал и сменявал части във тази клапа, пуснах я без никаква адаптация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина понякога не е необходима адаптация, на две коли на които съм чистил дигнаха оборотите(празин ход в движение-1500 оборота) , а на други две нямаше този проблем. Затова ме посъветваха да адптирам клапата с Vag Kom който го имам но до сега само съм чел и трил грешки с него и не ми се е налагало да адаптирам клапа. Затова ако мякой знае как става ще съм му благодарен ако ми посоци стъпкита в програмата.Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потърси в audiworld

TAM GO IMA

да ама там е на "инглиш" аз не го вдявам много ;)

ако можеш с наколко стъпки от менюто на ваг кома да ми обясниш.....аз вдявам бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! интересува ме някой знае ли как да направя адаптация на дроселовата клапа с VAG KOM на Ауди А4 96г.?Мерси!

аиде бре знаещи колеги нямали да кажат

ебати таината

вчера обучихме клапата на куме ама несме го направили супер хубаво и му се губи мощността в високите обороти

понеделника ще пробваме пак

но ако някои знае как става с вага нека сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм спец. ама такъв въпрос обикновенно изисква малко повече данни. Има различни версии и т. н.

Ето какво пише в ELSA за А4 > 06.96 4цилиндъра, бензин

Необходима е адаптация когато:

- Е прекъсвано захранването на ECU (компютъра) - например ако е откачан акумулатора.

- подмяна или ремонт на блока на дроселовата клапа

- Съществува съответен код за грешка в паметта на компютъра.

Трябва да се спазят следните условия при адаптацята:

- Грешките от паметта на компа да са изчистени

- Педала за газта е отпуснат

- Дроселовата клапа е чиста (няма натрупани отлагания)

- Напрежението от акумулатора е поне 11.5В

Адаптацята става като се инициализира канал 98 от "basic settings"

с VAG-COM:

- избирате Engine 01

- Display group 98

- switch to basic settings

- чакате поне 30 секунди

- switch to measuring blocks

с това адаптацията е готова.

НА ТУРБО ДВИГАТЕЛИТЕ адаптация може да се направи автоматично, като се завърта ключа на запалването на контакт и се чака 6 секунди без да се пипа нищо.

Пак да кажа, не съм спецялист. Само споделям какво съм прочел. Мойта кола е с турбо и Автоматичната адаптация съм я ползвал успешно.

Редактирано от Vic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...