Jump to content

Въпрос за допълнителният вентилатор за климатика


viper-666

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да попитам относно ел вентилатора при радиатора, който се включва заедно с климатика, дали под определена външна темература не се включва понеже няма нужда или пак ми е изгорял понеже съм го сменял веднъж. Според мен май пак е издумкал и като се сета как се сменя лошо ми става.

Благодаря!

Редактирано от viper-666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си първо бушона, който е при другите над педалите, ако има верига, но не идва ток при вентилатора . Иначе не съм сигурен при колко градуса трябва да включва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да попитам относно ел вентилатора при радиатора, който се включва заедно с климатика, дали под определена външна темература не се включва понеже няма нужда или пак ми е изгорял понеже съм го сменял веднъж. Според мен май пак е издумкал и като се сета как се сменя лошо ми става.

Благодаря!

Целия вентилатор сменяш ? не става ли само четките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия вентилатор сменяш ? не става ли само четките

Ми миналия път като го извадих го занесох на едни електричари да го погледнат и те се мъчиха нисщо не излезе и ми продадоха рециклиран а моя си го взех обратно, добре че си го взех че имаше малка разлика в корпусите и ги смених че иначе нямаше да влезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Провери си първо бушона, който е при другите над педалите, ако има верига, но не идва ток при вентилатора . Иначе не съм сигурен при колко градуса трябва да включва.

кой е точно бушона за вентилатора (казаха ми че е 40А!!)

не идва ток до буксата за вентилатора и немога да разбера защо, вероятно е бушон но кой е той и къда точно стои..

ако е при всички останли бушони в таблото отсрани до вратата -там всичките са здарви (ама не знам кой е точният зза това прегледах всичките..)

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш ли да ми обясниш как точно се вади този вентилатор?И моя изгоря преди няколко дена и мисля че е блокирал защото не мога да му завъртя шерката въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш ли да ми обясниш как точно се вади този вентилатор?И моя изгоря преди няколко дена и мисля че е блокирал защото не мога да му завъртя шерката въобще.

махаш кората на двигателя,и с къса кръстачка отверка рзвиваш видийката която е отгори и се вижда, като я махнеш завътраш с около 1,5-2 см и излиза кабела е хванат с щипчици по кората на другият вентилатор и стига до куплунга който е до казанчето за течност за кормилната уредба...

малко е криво и не е особенно удобно но не е невъзможно , аз го направих без да са ми тънки или дълги ръцете.. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махаш кората на двигателя,и с къса кръстачка отверка рзвиваш видийката която е отгори и се вижда, като я махнеш завътраш с около 1,5-2 см и излиза кабела е хванат с щипчици по кората на другият вентилатор и стига до куплунга който е до казанчето за течност за кормилната уредба...

малко е криво и не е особенно удобно но не е невъзможно , аз го направих без да са ми тънки или дълги ръцете.. :hilezh:

колега така излиза само перката или перката с електромотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега така излиза само перката или перката с електромотора?

всичко, перката само неможеш да я искараш без да извадиш целият вентилатор и да го разколачиш на парчета...

ама внимавай защото си е мноого зор да вкараш ротора в леглото заради четките, бади се лесно обаче вкарването.... :)

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...