Jump to content

Странно поведение на ABS


vikik

Recommended Posts

Здравейте, четох по другите теми за ABS, но не срещнах подобна и затова пиша в нова.

При много плавно спиране, педала на спирачките ми се втвърдява и ABS-а се включва придружен от много странно жужене, като чели се чува вътре от купето.

Педала на спирачката ту омеква, ту се втвърдява повече от нормалното.

Като тръгвам след продължителен престой и натисна спирачки се чува много силно стържене на задно-дясно колело, след което като понатискам педала няколко пъти шума изчезва.

Може ли да ме ориентирате какво се случва, дали има въздух в системата или пък нещо друго? Как може да се диагностицира такъв проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно твърдия педал при продулжително спиране мисля че не е гоялма аномалия, все пак ако не си на скорост и колата е под 1000 оборота вакумният усилвател не смогва. за жуженето нищо не мога да кажа.

Относно стърженето какво разбираш под продължителен престой? Ако не си я карал няколко дена е нормално да раждясат дисковете особено ако има някоя локва там кудето спираш и другите коли ти прускат колата. И за няколко натисканя ръждата пада.

Ако имаш въздух в спирачната система, когато колата не работи педала трябеа да седи твурд при помпане, ако пропада значи има въздух.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами под престой имам предвид около 9-10 часа, докато съм на работа, а жуженето от купето е придружено с включване на ABS-а без никаква причина.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен винаги е било така! След като цяла нощ примерно не е работила, при първото натискане на спирачката при минимална скорост на колата (тътрузене), се включва ейбиеса! Но никога не съм му обръщал внимание, в смисък да ме притесни

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай си колата да ти проверят сензорите на АБС-а. На мен ми се случи подобно нещо след смяна на едното каре. Сензора се беше разместил леко в резултат на което АБС-а се включваше дори при най леко натискане на спирачката. След като го извадихме и почистихме, всичко се оправи. Жуженето което чуваш е точно работата на абс-а, придружено с припомпване в педала нали?

А относно на стърженето от спирачките след по дълъг престой - нормално е при първите натискания защото както ти обясниха колегите дисковете ръждясват много бързо в това мокро време, още повече с всичката сол и луга по улиците в момента. Ако обаче го усещаш основно само на едното колело, може и да има някакаъв проблем - иди да ти я погледнат.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз.При плаво спиране в диапазона от 10 до 0км и при навит волан на дясно и при мен се чува въпросното стържене/жужене сякаш идва от купето,АБС се включва но не по обичайния начин-педала вибрира с много висока честота,ходих да ягледат всички датчици са си по местата ама...

Това се появи от около 1 месец.

Редактирано от koky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за изчерпателните отговори, понеже съм собственик на колата от 2 месеца, и още не съм правил нищо по нея, бихте ли ме насочили в подходящ сервиз където разбират от Ауди, живея в Надежда и изобщо не съм ориентиран със нахожденията на автосервизите.Благодаря предварително.

Да споделя и аз.При плаво спиране в диапазона от 10 до 0км и при навит волан на дясно и при мен се чува въпросното стържене/жужене сякаш идва от купето,АБС се включва но не по обичайния начин-педала вибрира с много висока честота,ходих да ягледат всички датчици са си по местата ама...Това се появи от около 1 месец.
При мен проблемът е абсолютно същия, възможно ли е след като си смених предните накладки сам да съм разместил нещо?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,много ще съм ти благодарен ако в София някъде ти отстранят проблема,да споделиш какъв ебил,че в Пазарджик не става.И още нещо при мен се получи преди 1месец но колата е имам от1,5години!Накладки и дискове смених когато я купих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених задните накладки, старите си бяха с 6 мм феродо, но явно поизпечено, стърженето изчезна, но ABS-a продължава да се включва без причина при ниски скорости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и аз да споделя нещо по темата!

Вчера бях за смяна на съединител (Audi A4) и след като си взех колата усетих че ABS-а се включва при много слабо натискане на педала , усеща се по педала - той започва да вибрира. Видях въпросните датчици и ми се струва че си бяха по местата (датчиците би трябвало да са като се погледне зад спирачния диск от лявата му страна. Някой да има представа как се свалят за да ги почистя евентуално . Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Сензора се беше разместил леко в резултат на което АБС-а се включваше дори при най леко натискане на спирачката. След като го извадихме и почистихме, всичко се оправи.

Същата ситуация - същото решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че щом става дума за спирачки, трябва да се потърси професионална помощ. Във Варна има сервиз, който се занимава само с ремонт на спирачни системи и двапъти в годината ходя за преглед при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че щом става дума за спирачки, трябва да се потърси професионална помощ. Във Варна има сервиз, който се занимава само с ремонт на спирачни системи и двапъти в годината ходя за преглед при тях.

Много хубаво че имате такъв сервиз, може би и в СФ има, но не го знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че щом става дума за спирачки, трябва да се потърси професионална помощ. Във Варна има сервиз, който се занимава само с ремонт на спирачни системи и двапъти в годината ходя за преглед при тях.

Можеш ли да споделиш къде точно във Варна е този сервиз?

Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
;) Пичове ! проблемат Ви го знае всяко хлапе , или поне всеки който ремонтира ABS-и. Метални стружки полепнали по датчика , разстояние м/у датчик и гривна или деформирана гривна. Надявам се да не сте толкова тъпи , че да сте си сложили една различна гума
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...