Jump to content

Проблем с климатроника на АудиА4


Recommended Posts

Здравейте,

климатроника ми проявява собствено мнение и работи когато му е кеф. След изчистване на грешките работи около 2-3 месеца и пак спира. След многократно ходене по майстори, диагностика и чистене на грешки си купих кабел и програмата Vag-com. При проверка на грешките на климатроника с тази програма ми изписва, че грешките са прекалено много и програмата не може да продължи сканирането и спира.

По принцип греките ми ги чистят с Vagtool - сканира си всичко докрай, но пък за нея не мога да намеря ръководство.

Моля за помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdravejte!

Ako razbiram pravilno - pri scanirane s VAG-COM, sled kato izberete cotrol module HVAC (08) i izberete optziata "error codes" vi dava greshka che ne mozhe da izpalni scaniraneto, taka li?

A izobshto predi da spre scaniraneto ne pokazva li nikakva greshka?

Pozdravi,

Zhechka

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdravejte!Ako razbiram pravilno - pri scanirane s VAG-COM, sled kato izberete cotrol module HVAC (08) i izberete optziata "error codes" vi dava greshka che ne mozhe da izpalni scaniraneto, taka li?A izobshto predi da spre scaniraneto ne pokazva li nikakva greshka?Pozdravi,Zhechka
Започва сканиране на климатроника (control module HVAC (08), изписва ми нещо от рода че грешките са много и не може да продължи сканирането. Поне аз така си го превеждам, но не мога да го изпиша точно на английски. Не показва какви са грешките - никакви номера или букви. Спира да сканира и това е. Ще пробвам с друга версия на Vag com - дано се получи.
Започва сканиране на климатроника (control module HVAC (08), изписва ми нещо от рода че грешките са много и не може да продължи сканирането. Поне аз така си го превеждам, но не мога да го изпиша точно на английски. Не показва какви са грешките - никакви номера или букви. Спира да сканира и това е. Ще пробвам с друга версия на Vag com - дано се получи.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdasti!

Koia godina e kolata? Climatronitzite sa edna ot naj-slabite chasti na Audi-VW groups. Kakto prochetoh v edin forum s godinite veroiatnostta da se skapat e goliama.

Kakvo tochno ne mu raboti na tvoia? Kakvo mu e povedenieto?

kolkoto za software - Az izpolzvam VAG-COM 704.

Pzdravi,

Zh

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdasti!

Koia godina e kolata? Climatronitzite sa edna ot naj-slabite chasti na Audi-VW groups. Kakto prochetoh v edin forum s godinite veroiatnostta da se skapat e goliama.

Kakvo tochno ne mu raboti na tvoia? Kakvo mu e povedenieto?

kolkoto za software - Az izpolzvam VAG-COM 704.

Pzdravi,

Zh

Audi-то е 1995 А4 1.8Т. Първия път като ходих да ми чистят грешките на климатроника ми казаха:"Честито! Климатроника може да работи с години, може и след две седмици пак да откаже"-явно наистина им е проблем. В момента моя климатроник не духа топъл въздух и не иска да сменя посоките на обдухване-духа само централно-нито от към стъклата нито от долу. Компресора включва нормално, може да се влючи и за въртенето на въздуха през купето. Същия проблем го оправиха само с почистване на грешки с програмата Vagtool, но не знам с коя версия. Вече имам Vagtool 2.0.9 и ще пробвам скоро.

Vag-Com 704 мисля, че няма да сработи с моя автомобил-малко е старичък?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак ако имаш път насам обади се.самата програма не е проблем да я имаш.проблема е ,че ти трябва и адаптера за връзка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Az imam sashtata (ili pochti sashtata) kola ot 5 godini - 1995, 1.8 20V. (predpolagam che karash kola s liav volan)Imah sashtia problem s posokata na vazduha.kak go rehih? Ste se opitam da ti obiasnia:1. svaliash zhabkata. 2. v tzentralnata konzola ste zabelezhish 2 motorcheta (namirat se zad samoto ustrojstvo za control na klimatronilka, taka che e dobre da go svalish i nego za po-dobar dostap)3. ednoto motorche ima 2 sini ramena. drugoto motorche ima 2 naturalen tzviat (mrasno bialo) ramena. kogato smeniash posokata kade da ti duha (gore ili po sredata) triabva motorcheto sas sinite ramena da varti ramenata.4. kogato smeniash dali da duha toplo ili studeno triabva motorcheto s belite ramena da si varti ramenata.Proveri dali sinite ramena se dvizhat kato smeniash posokata kade da duha ot panela za upravlenie. za da si siguren che sledish pravilnoto motorche pusni klimatronkia da duha na palna strua vazduh i se probvaj na raka da zavartish sinte ramene. mnogo e veroiatno da prevartat.v moia sluchaj prevertaha. tova e zashtoto osta za varetene na sinite ramene e metalna sas zabcheta. a samite sini ramene sa plastmasovi. s godinite metalnitre zabcheta iziazhdat plastmasovite i nakria savsem spria da varti sinite ramene. tochno za tova problema ne nastapva izvednazh a postepenno. 5. svali 2te cherni ramene koito izlizat ot sinite ramene. i svali sinite ramene - te imat forma na bukvata "G" slozhi lepilo koeto da zalepi plastmasa za metal i gi slozhi obratno na metalnata os.ostavi klimatronika izkluchen za 1 denonoshtie da stegne lepiloto. zakachi chernite ramene obratno.Ima i oshte edin variant - kupi si go novo - nomera v audi na tazi chast e: 8A1 820 511 (sinyoto motorche). 8D1 820 511A (tova e motorcheto s naturalen tzviat)Good Luck!Zhechka

Audi-то е 1995 А4 1.8Т. Първия път като ходих да ми чистят грешките на климатроника ми казаха:"Честито! Климатроника може да работи с години, може и след две седмици пак да откаже"-явно наистина им е проблем. В момента моя климатроник не духа топъл въздух и не иска да сменя посоките на обдухване-духа само централно-нито от към стъклата нито от долу. Компресора включва нормално, може да се влючи и за въртенето на въздуха през купето. Същия проблем го оправиха само с почистване на грешки с програмата Vagtool, но не знам с коя версия. Вече имам Vagtool 2.0.9 и ще пробвам скоро.Vag-Com 704 мисля, че няма да сработи с моя автомобил-малко е старичък?
http://www.ross-tech.com/vag-com/download/
Дай идея от къде да го смъкна?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке - адмирации за желанието ви да помогнете :) , но пишете на кирилица !

По проблема на колегата - бих го посъветвал да се обърне към Стефчо (Sumista)

Той се занимава с климатици/климатроници, а и мисля поразбирва от електроника :bia:  ... и най-вече е изключително отзивчив  :hilezh:

Редактирано от Viper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...