Jump to content

Не достига гориво


Master28

Recommended Posts

Здравейте!

Имам много кофти проблем, и то не постоянно, а от време -навреме...!

(дано не се случи когато изпреварвам.. :hilezh: )

Случва се както си работи и да я усетя, че прекъсва и аха..а..а да угасне ако изключа от скорост (притриса, глъхне)

смемен горивен филтър, не смуче въздух отникъде (поне така смятам)

...остава проблем в резервоара или по тръбата от него до филтъра

Вчера ми го направи на извънградско...Много е гадно!!

Та въпросът ми е лесно ли се сваля резервоара и може ли да се източи всичко от него и да го измия с някакви препарати.??!!

..А, и да попитам все пак..Може ли нещо в помпата да се е износило

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го описваш със сигурност ти дърпа въздух от някъде -виж отдолу на горивния филтър да не се е разхлабила врътката за дренажа-при мен беше така!

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го описваш със сигурност ти дърпа въздух от някъде -виж отдолу на горивния филтър да не се е разхлабила врътката за дренажа-при мен беше така!

Правеше го и преди да сменя филтъра, така, че не е от него!

Зимата на не много студено (-3,4градуса) изобщо не идваше гориво към помпата (маркуча от филтъра до помпата е прозрачен) и вийдах, че няма гориво , само въздух върви вътре (това при половин пълен резер4воар)

Тогава си викам , то студено, смених филтъра горивния, попритегнах всички скоби..и.т.н. и то уж се оправи....

...(ама тогава в големия сняг я прибрах до вкъщи с едно шише нафта и двата маркуча в него..)

...та ето, че пак до резервоара опират нещата...според мен..!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се сваля резервоара, : махаш всички мокети от багажника, вдигаш на крик от задната лява страна за да се източи по лесно нафтата и да ти е лесно да легнеш отдоло,откачаш маркучите от доло и следтова в багажника болтовете и др. разни тъпотий и го вадиш, ако няма някакви боклуци само го изпразваш идеално - не ще промивка(ако има вода се утаява в шишетата)

Толкова за свалянето, а относно проблема си мисля да те посъветвам да:

1. Провериш на горивния филтър ако имаш едно болче за обезвъздушаване, има ли дефтунка изобщо и аки има пробвай да я смениш с гумено О-пръстенче ....аз така си реших преди проблема.

2. Провери тези гумени маркучи които ти казах от резервоара до трабичката ако са напукани и от там може да смуче .....

:bia:

Редактирано от Боян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси колега!!

Като остане време ще го свалям резервоара

Не е проблема в обезвъздушаването на филтъра

Между другото, Колега Боян взех пример от теб :nixweiss: и си сложих отпред амортисьори Каяба

Много твърдо взе да вози,.. стои стабилно на пътя, но взеха да се усещат всички неравности по пътя...таблото ми започна да скърца като на ОПЕЛ КАДЕТ... :hilezh: ...

(шегувам се..не толкова, но тъй като навсякъде имам дребни дбоклуци, болчета,шайби..и всичките започнаха да дрънчат..но като ги изхвърля всичко ще се оправи..:bia:)

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как бе човек...... аз нямам такива наблюдения , при мене всичко си е ОК и дори смятам че си има напъмно нормална возия (Е поне такова си е моето мнение)

Абе ще ги видим колко ще изкарат вече около 5 000 км сим минал .......

Да не са ти кофти гумите , ако са някой с по голямо съдаржание на полиетилен и са малко по твърди може да се отрази.

Същоа така аз ги карам на 1.9 - 2.0 атмосвери.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От колко време се каних да сваля и да промия резервоара и все нямах време...

но в събота накрая му дойде реда...

Да споделя

1. очаквах много повече мръсотия да източа от резервоара... в крайна сметка около 1 лт. нещо, което не е нафта :) и не става

2. Най-интересна е причината за недостига на гориво...

отвътре извадих няколко парчета целофан (все едно от кутия цигари)...

и моето обяснение е, че като помпата засмуче гориво и те се лепят на тръбичката, която излиза от резервоара(тя има цедка накрая, която според мен няма как да се сменя(просто няма как да се достигне)

... е, имаше си полепнала и малко мръсотия, която допълнително е затруднявала пропускането....

и интересното беше, че отдолу като извадих маркучите , които свързват резервоара и тръбите долу...и не искаше да тече(само капеше) при 40 лт нафта в резервоара(и това, че нямаше как да се източат тези литри много ми затрудни работата, но това е друго..)

...та нафтата е тръгвала единствено принудително като я засмуче помпата

и така....

сега бегачката не мога да я удържам по баирите нагоре...3-та, 4-та....5-та.... ;)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Темата е стара, но на мен преди тва дни ми се случи тая случка и за това исках да споделя опита ........

Аз имах малко гориво 7 - 8 литра и по същия начин се беше задръстила ...ама дзверски. махнах маркуча който е не повече от 20 см и от резервоара не тече нищо.....

Сложих една шлаувка и взех да надувам ... на вътре влиза а на вън неще... обаче така дет се вика духане му е майката и един тел ръгах и се оптави накрая текна

нафтицата и си излязаха мизериите едни парцалчета ...прецедих я и си я изгорих ...вече няма проблеми и както казва колегата си върви добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Темата е стара, но на мен преди тва дни ми се случи тая случка и за това исках да споделя опита ........

Аз имах малко гориво 7 - 8 литра и по същия начин се беше задръстила ...ама дзверски. махнах маркуча който е не повече от 20 см и от резервоара не тече нищо.....

Сложих една шлаувка и взех да надувам ... на вътре влиза а на вън неще... обаче така дет се вика духане му е майката и един тел ръгах и се оптави накрая текна

нафтицата и си излязаха мизериите едни парцалчета ...прецедих я и си я изгорих ...вече няма проблеми и както казва колегата си върви добре

:)

Само да кажа, че щом вече си наясно как се свалят отдолу маркучетата (те са най-трудни) то останалата работа е малко, стига да няма нафта в резервоара.

Може за няколко часа да си свалиш резервоара и казват на пароструйка го даваш да го промият целия с горещата пара и вода

...и само да ти кажа, че с тел не е добре, защото тръбичката която подава горивото към помпата има накрая много финна цедка, която ти върши голяма работа всъщност...

Редактирано от Master28
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...