Jump to content

климатроник подава само топъл въздух


simona

Recommended Posts

Не искам да те плаша но при мен се оказа 4е е някаква шайба на компресора на климатика. Най-добре провери дали компресора ти включва изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е духа топло-значи копресора би трябвало да работи

Това значи, че работи вентилаторът, а не компресорът! Първо виж дали наистина включва компресрът - трябва да се чува едно изщракване откъм предната част на двигателя, когато включиш на охлаждане и "снежинката" да остане да свети. Ако работи, то може да е намалял фреонът, или да не работи клапата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то ако компресора е здрав, трябва да е фреона... Могат да ти измерят фреона за 10 минутки и да ти го напълнят отново за половин час, само се надявай да ти е здрав компресора, че отидОха няколко стотици лева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да се обадиш на един наш безкрайно точен съфорумец Стефан(Сумиста),той ще ти помогне 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах сходен проблем, оказа се че е съединителя на компресора, т.е. това устройство с гумен демпфер, което спомага за плавното вкл/изкл на компресора. Обадих се в сервиз за автоклиматици казах им номера на компресора и модела и ми изпратиха втора употреба за 30 лв. Моят беше леко крив, но съвсем леко, почти незабележимо с око, но достатъчно за да не зацепва компресора. Надявам се да съм ти бил полезен :(

Редактирано от PAVKATA26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...