Jump to content

Колони за Ауди 100 С4


martin1984

Recommended Posts

Колеги здравейте,

имам едно въпросче свързано с озвучението на 100-цата :arrow:

Говорителите на вратите с какви по мощни бих могъл да ги заменя?

Моля дайте някое предложение :huh:

Предварително благодаря :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,

имам едно въпросче свързано с озвучението на 100-цата :arrow:

Говорителите на вратите с какви по мощни бих могъл да ги заменя?

Моля дайте някое предложение :huh:

Предварително благодаря :lol:

Имам идеален вариант за теб колега имам едни адапторчета за вратите с които можеш да сложиш 13 см колонки като досегашните са ти 12 см и така няма да се налага да преправяш кората на вратата слагаш по мощтни колонки и си готов.А има и по скъп и истински вариант изработват се обеми на вратите и поставяш каквито искаш говорители през стъпалце и си при големите мъже успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам идеален вариант за теб колега имам едни адапторчета за вратите с които можеш да сложиш 13 см колонки като досегашните са ти 12 см и така няма да се налага да преправяш кората на вратата слагаш по мощтни колонки и си готов.А има и по скъп и истински вариант изработват се обеми на вратите и поставяш каквито искаш говорители през стъпалце и си при големите мъже успех

Може ли снимка да пратиш колега ? Но за сега мисля да търся оптимален вариант с оригиналните размери. На задните врати съм с Паинерки но мисля да търся по добри, че тез нещо не ми харесват. Няколко годинки ги возя и реших да сменям :arrow: За предни те врати предложения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Аз смених на скоро оригиналните с Hertz DCX 130 за предни 011207093506_dcx130.jpg

и за отзад Hertz DCX 165 Hertz%20DCX165%202008.jpg

с малко преработки ги монтирах на мястото на оригиналните.

Проблема при Hertz е, че има мн силни високи които дори и намалени от ЦД-то скапват ниските и за това ги облепих със скоч оставих само оригиналните пищялки , сега музиката е много-по добра с кристално чист звук, абе свири нормално за кола.

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги какво мислите за тези говорители DLS и някой може ли да предложи по евтин еквивалент? Благодаря предварително за мнениятаSpeaker type 2-way system Woofer size 5,25" (13cm) Power handling 80W RMS / 120W max Frequency range 55 - 20000Hz Sensitivity (1W/1m) 94dB Crossover Box filter LP: 12dB & HP: 12dB slope

Редактирано от martin1984
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да постигнеш като звук, ако искаш да свири нормално без да думкат Subwoofer -ите в багажника за около 82.40лв си взимаш Тhunder -TL-5+TL6

тези за от пред

TI15.jpg

и тези за отзад

TI16.jpg

HERTZ като моите излизат около 125.00 лв Тук има и други модели HERTZ

DLS - има тук като цена са доста по високи, но и свирят много.

Всичко зависи от парите който си заделил и това което очакваш да получиш, но при всички случай ако искаш нещо по добро от HERTZ- овете ще ти трябва и усилвател само на плеър няма да свирят мн добре.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече имам един буфер на Тъндър 15" доволно думка :( искам да си подобря звученето като цяло. Ако ми паднат 600-700лв излишни ще зема ДЛС-те които показах, 325лв е комплекта но свирят уникално, за това искам някакъв техен еквивалент без значение марката.Мерси за отговоритеТези дни ще дам снимка на буфера и стапалото :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече имам един буфер на Тъндър 15" доволно думка :hilezh: искам да си подобря звученето като цяло. Ако ми паднат 600-700лв излишни ще зема ДЛС-те които показах, 325лв е комплекта но свирят уникално, за това искам някакъв техен еквивалент без значение марката.Мерси за отговоритеТези дни ще дам снимка на буфера и стапалото :D

По евтини, които свирят, като DLS няма да намериш. Те май са на челните места в света. Добри алтернативи са Pioneer, и Hertz.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една алтернатива ... MAGNAT XTS 213

c936a1377e.jpg

2 waay compo system, 100/250 watts, Impedance 4 ohms,

Frequency response 30-32.000 Hz, Crossover Frequencies 3500 Hz, Sound pressure level 90 dB

DIN-Diameter 130 mm Woofer-/Midrange, 19 mm Tweeter

Outer diameter 162 mm Woofer-/Midrange, 35 mm Tweeter

Cutting Out 116 mm Woofer-/Midrange, 35 mm Tweeter

Mounting depth 59 mm Woofer-/Midrange; 18 mm Tweeter

Cone material Titanium hairline polypropylene, Aluminium basket with diamond-cut and additional voice-coil ventilation, High-power magnet system including protection cap, Titanium hairline PP cone

SPL optimized structure PU surround, Gold-plated push terminal, Solid metal grille

3/4 soft dome tweeter, External crossover with tweeter level adjustment,

http://www.magnat.de/index.php?id=2916&L=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за предложенията но не става въпрос за Буфер, имам 15" Тъндър http://www.thunder.bg/product_info.php?cPa...products_id=251 и за сега сам доволен от него :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...