Jump to content

масло на скоростите - какво да бъде?!?!


gerardiro

Recommended Posts

въпроса е какво масло за скоростите да взема за доливане.

майстора ми каза, че му трябва поне още литър. та какво да е, от къде, каква марка, вискозитет...

търсих в книжката но не намерих инфо

по друг каталог го изкарва ATF2 ili ATF3, но кое точно не се знае. 80w90 гледах на друго място.

та някой ако знае да казва!

Редактирано от gerardiro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

75W90 VAG в бели или сребристи туби от 1 литър. Има го в ауто+.

И моят съвет е не доливай, ами го източи старото и си налей ново масло. Не знаеш преди теб кво е наливано в тая кутия и, като ги омешаш може да стане страшен бльоч.

Редактирано от АЗИС
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75W90 VAG в бели или сребристи туби от 1 литър. Има го в ауто+.

И моят съвет е не доливай, ами го източи старото и си налей ново масло. Не знаеш преди теб кво е наливано в тая кутия и, като ги омешаш може да стане страшен бльоч.

да те попитам за още малко инфо в такъв случай,

колко общо събира скоростната кутия да знам с колко да се запася, и каква му е проблизително цената на това масло, ако знаеш разбира се.

за първото не се съмнявам, че знаеш, все пак си гуруто на този мотор :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в ауто+ имат само едно vaught на цена 23 лв.

някаква идея?????

другия въпрос е за течност за хидравликата на волана - каква да е червена или зелена???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси в други магзини за масло за скоростите - има и други варианти.

А за хидравликата зелена в Еуратек - представителството на Шкода има - ще ти трябва 1 л. и струва около 20-25лв.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е,иди в сервиз,в който се занимават със смяна. Източвай старото и наливай ново,нека те ти кажат какво да сипеш и да поемат отговорност. Казвам ти го,защото аз кат реших да доливам маслото на хидравликата,купих некво за 40 лева,което ми казаха,че е точно за мойта кола,и се оказа че не е такова вътре(ем го гледаха,бъркаха в казанчето),но го осъзнах като си чух виене в хидравликата,отворих казанчето мислих че ше доливам пак,и маслото беше станало като боза вътре! ! ! И си отидох в сервиз,източиха ми сичко старо(5лв.) наляха ново което не беше много скъпо,и 2-ра година си акрам,не съм имал проблем. Скоростите,ептем! Маслото не е скъпо,не мисля че заради 30 лева,си струва да доливаш,по добре сменяй изцяло. Тамън кат го източат ше разгледат,некоя гарнитурка,некое уплътнениице да заменят. Това е моят съвет,понеже съм изстрадал. Най важното,сменявай в сервиз,по 5 лева зимат за смяната,а поне знаеш,че някой ти носи отговорност!

Мислих тогава да сменявам и течността за спирачки,обаче то па ми се спука едното апаратче,и си я прочистих толко хубу,че немаше на къде повече.. ахха 130 КМ,със 6 шишенца,светне ли датчика,спирам,доливам,и продължавам! :huh:

Успех! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговорите

хиид91 в надежда 3 нали така

явно там ще се ходи

Не се занимавай с масла заместители. Моторекси и мотошпекси, точно към тва масло съм много резервиран, старата си кошница карах с такова, 15W40 за 10К км 1800 грама :hilezh: Като до 6К км 100-200 грама и след тва ставаше на вода и почваше да изтича през ауспуха, после с Мобил1 10W40 забележи по-тънко масло за 10К км 300-400 грама, друго интересно пак за Моторекс по същия начин, като теб и аз реших да си сменя маслото в скоростите 75W90 Моторекс след 3-4 месеца започна да ми хрущи трета при включване, и след още около 3 месеца се пръсна синхронизатора и направи кутията на леш. Не казвам, че от маслото се е получило, но пък много странно съвпаднаха нещата. ;)

1082931_orig.jpg

Ето тва е маслото бялата е старата туба, сега е в сребриста. Не знам къде си търсил, но в ауто плюс го има, от там съм го купувал и двата варианта. Всичко останало е някво си масло с неизяснен произход и качество. Зорлем си трошите колите с лайняни консумативи и после се започват ревове и псувни.

Редактирано от АЗИС
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А цената каква му е?... май и аз скоро трябва да си сменя маслото на скоростите...

В Еуратек е от 22 до 27 лв в различните градове, в ауто плюс е 35 нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Еуратек е от 22 до 27 лв в различните градове, в ауто плюс е 35 нагоре.

Нещо си в дълбока грешка, клиентска цена е 19.00 лева. Аз го зимах с отстъпка, но понеже взимах още един куп чаркала та не помня колко ми се върза, но от порядъка 15-16 лева тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си в дълбока грешка, клиентска цена е 19.00 лева. Аз го зимах с отстъпка, но понеже взимах още един куп чаркала та не помня колко ми се върза, но от порядъка 15-16 лева тубата.

В Пловдив е 35 лв, за софия незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив е 35 лв, за софия незнам.
аз ходих в аутоплус на хладилника и ми казаха че имат само едно, пак беше в сива кутия но не кръгла. името беше Vaugght ili neщо такова. искам да взема хубаво масло въпроса е да не ме цакат с топла бира щото взех колата от монтиор вчера който си беше оставил ръцете в нея дееба и мръшляка. кой е производител на това масло да знам да го търся поименно?

----------------------------------------------------

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-

трябва ми и масло за хидравликата. също и информация за това колко събира

Редактирано от gerardiro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е айде един обзор

масло за скоростите - 2,35 литра, 75В90 , но на кой производител??? цена 20-30лв

масло за идравлика - зелено, 3,3 литра, препоръчван производител???? цена между 19 и 35 лв?

оценявам отговорите ви с достойнство, хххАзисе в края на август началото на септември искам пак да се пробваме да ме скъсаш че ще сменям филтри и ремъци и мисля този път да вкарам втора успешно :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи до колкото знам маслата на VAG се произвеждат от CASTROL. Специално за ръчната скоростна кутия на Б3/Б4 се ползва CASTROL TAF-X, мисля че този CASTROL се бутилира в тези сребърни и бели бутилки от снимката :steinigung:

... после с Мобил1 10W40 ....

Батка, що лъжеш хората бе, Мобил1 нямат 10W-40 поне в наща мила родина :)

Ето какво дават CASTROL за конкретната кола:

http://195.82.66.170/castrol/oilguide/inde...amp;model=11794

Маслото на кутията се сменя на всеки 15000 км. TAF-X, пълна синтетика и е разработено специално за VAG. Има и за хидравликана:

Servolenkung

Empfehlung 1

Castrol CHF

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи до колкото знам маслата на VAG се произвеждат от CASTROL. Специално за ръчната скоростна кутия на Б3/Б4 се ползва CASTROL TAF-X, мисля че този CASTROL се бутилира в тези сребърни и бели бутилки от снимката ;)

Батка, що лъжеш хората бе, Мобил1 нямат 10W-40 поне в наща мила родина ;)

Ето какво дават CASTROL за конкретната кола:

http://195.82.66.170/castrol/oilguide/inde...amp;model=11794

Маслото на кутията се сменя на всеки 15000 км. TAF-X, пълна синтетика и е разработено специално за VAG. Има и за хидравликана:

Servolenkung

Empfehlung 1

Castrol CHF

това е изключително полезно!

отивам да пазарувам :bia:

първо през аутоплус, а там ако нямат вече не знам, ще питам пак :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка, що лъжеш хората бе, Мобил1 нямат 10W-40 поне в наща мила родина ;)

Мухахахахах ШМАТКА, тия дни специално заради теб ще мина през месларницата дет си го зимах и щи снимам тубите. :) Не ме бъркай със себе си послъгвача, аз такива детски вредни навици нЕмам. :bia: Тва, че у Зарата имате само масло за комбайни не означава, че и по другите градове е така. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мухахахахах ШМАТКА, тия дни специално заради теб ще мина през месларницата дет си го зимах и щи снимам тубите. ;) Не ме бъркай със себе си послъгвача, аз такива детски вредни навици нЕмам. :bia: Тва, че у Зарата имате само масло за комбайни не означава, че и по другите градове е така. :)

Пак се изказа като свръх-компетентен мега-разбирач :bia:

Иначе ако наистина е MOBIL1 10W-40 трябва да си е внесено директно от USA щото при официалните вносители ги няма тези масла. Те са за американския пазар.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се изказа като свръх-компетентен мега-разбирач :bia:

Мухахахах смешка, ти нещо се опита да се праиш на мноо светнат кви масла има и нЕма в България и па се изложи кат недоспал геврекчия на женския пазар, сефте. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мухахахах смешка, ти нещо се опита да се праиш на мноо светнат кви масла има и нЕма в България и па се изложи кат недоспал геврекчия на женския пазар, сефте. :bia:

Хубу, не знаех че си ги донесал в сака си като си се връщал от америка :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубу, не знаех че си ги донесал в сака си като си се връщал от америка :bia:

Не ве па не сфана, у Симитли внасят контрабанда от Румъния. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...