Jump to content

Единия цилиндър отказа на А3 1.8Т


bojo&viki

Recommended Posts

Колата е А3 1.8Т.Не е от свещите,не е и от бубината,понеже ги замених и отново не работеше.Просто не стига ток по кабела.Мислех,че е комутатора,но той май е заедно с бубината,а в магазина ми дават цена за поотделно.Явно по трасето има и друг комутатор или може да е нещо друго.Идеи?Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега,говорим за кабела който влиза в бубината,нали?Но той не е обикновен за свещите,ами е с няколко жила.За него ли става въпрос?И ако е той,възможно ли е да е изгорял консуматива,от който идва самия кабел(понеже не знам откъде идва).За проверка(понеже нямам друг кабел)мога ли да сменя единия с другия.Или не идват от едно и също място.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега комутатора е върху кутията на въздушния филтър. Много е вероятно и да е той. Провери го дали има

сигнал на изхода. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и да те питам нещо,понеже си със същата кола,това отпред между съда за чистачките и за антифриза,какво е?Понеже много цъка.Няма да е хидравликата,тя е до него.Мерси

Колега комутатора е върху кутията на въздушния филтър. Много е вероятно и да е той. Провери го дали има сигнал на изхода. Успех.
Да не е от страни,тоест към амортисьора.Но той е само един и би трябвало да не работят и 4.Или то са с отделни изходи и е разделен на 4.И ако е така как да го проверя,понеже не разполагам с апаратура.Но първо да видя кабела(че по-ефтино),само че трябва май да им сменя местата и към бубините и към комутатора,нали?Мерси
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата ми кола пак А3 1.8 20V работеше на два цилиндъра. Смених бубина, свещи и комутатор, но не се оправи. След като смених кабелите на свещите - всичко заспа. Кабелите ги купувах около 150лв. А тове, което цъка (или поне при мен) е една букса, която влиза в казанчето за чистачките и когато е разместя леко спира да цъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата ми кола пак А3 1.8 20V работеше на два цилиндъра. Смених бубина, свещи и комутатор, но не се оправи. След като смених кабелите на свещите - всичко заспа. Кабелите ги купувах около 150лв. А тове, което цъка (или поне при мен) е една букса, която влиза в казанчето за чистачките и когато е разместя леко спира да цъка.

Ами,мерси много,слизам да се ровя още малко.Ще пробвам д аим сменя местата на кабелите,поне да разбера какво да купувам.А за тая джаджа отпред,какво е и за какво служи ми беше мисълта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгорял един от каналите на комутатора, над кутията на възд. филтър е.....

Зимата ми се случи това и минах през тоя филм, нов Бош 255 лева в Ауто+

Това си им е било детска болест ми каза пича, който ми установи проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгорял един от каналите на комутатора, над кутията на възд. филтър е.....

Зимата ми се случи това и минах през тоя филм, нов Бош 255 лева в Ауто+

Това си им е било детска болест ми каза пича, който ми установи проблема.

Точно комутатора,който казваш,ама да беше постнал малко по-рано.Иначе на HUGO 160лв.Мерси на всички.

А за варналии,не препоръчвам да ходите срещу Булавто при Цанко.Обслужването под всякаква критика,а за евтино никака даже не е.Дори и не са компетентни по доста въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стискам ти палци да е читав, че със старата Вектра бях сменил няколко ей такива не-оригинални, докато накрая не си взех Бош какъвто беше и оригиналният и спряха да горят. Тия евтините изкарваха по седмица до месец-два.

Надявам се този дето си взел да е читав и да забравиш за проблема:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...