Jump to content

Разход на масло A4 2.0 ALT


Raino

Recommended Posts

Интересува ме колко е нормално да харчи масло ALT мотора на Б6 ? Чувал съм не веднъж че този мотор има склонност към разход на масло,но искам да се запозная с точни данни.Изчетох почти всичко в GOOGLE относно това,но информацията е почти цялата на руски,а аз не го владея.По книжка и дават да харчи 0.5/1000 км и моньор от Порше БГ го потвърди,да ама и за дизеловия мотор П.Д. пак пише че е толкова,но разхода му на масло няма нищо общо с този на ALTто.

Моля ако някой е имал посег с кола с този мотор и има наблюдение по темата,да сподели.Ако приема че даденото по книжка е вярно,то тогава нямам повод за притеснение ама нещо ме съмнява.

Иначе колата си върви добре и дава каталожен разход на гориво.Смених маслото преди 700км. и беше на около 2 мм. под максимума,сега е над половината,абе по мои сметки е изхарчила около 200гр. най-много,като напоследък ми съм я понастъпвал.Колата е и на 162 000км. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа а4-та не дава никакви ядове при редовно обслужване(масла,ремъци) па и нема турбини,кулери и т.н. които са допълнителни ядове.И твойта и мойта си вървят прилично и горят така.Кво повече :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...