Jump to content

Въпрос относно покупка на 1Z мотор


NITRO1

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Един приятел иска да си взима дизелова Б4-ка, да е комби ида има възд.възглавници и клима.

Въпроса ми е разхода който гледам в нет-а е между 5 и 6 литра действителен ли е?

Гледам на някои от Вас разходите са към 7/100 е за Сф.Колата ще се кара предимно извънградско.

Как е като цяло надеждна ли е?Електроника, нафтови помпи и т.н.

Мнението ви според вас за тази кола и как с есправя с Бг зимни условия.Човека няма гараж и ще я държи изцяло и само отвън.

Как е откъм поддръжка?

Предварително Благодаря на всички отзовали се :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода градско е 7-9л/100км, зависи от тежестта на десния крак :hilezh: Извънградско и 4.7 ми е давала, нормално е към 5-6.

Като цяло мотора е надежден, но със скъпи консумативи... Обтегача на пистовия ремък примерно е 211лв, само оригинален, сменя се на

60хил.км. според инструкцията. Комплект от всички филтри (+ този на климатика) може да докара докъм 100лв, зависи от марка и магазин.

Помпата на моята е на над 300хил.км. и се държи прекрасно. Проблем могат да направят вакуумни маркучи и гумени съединения, поради остаряване на материала. Електрониката по мотора е странно безпроблемна, като за европейска кола....

Иначе зимно време моята пали от половин оборот дори и на -15 градуса, докато успее да сгрее се клати доста, но това е нормално.

Със здравината на 80-ката и евентуално добре гледан 1Z си мисля, че проблеми особени не би трябвало да има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...