Jump to content

Осветление на таблото


Liudmil Peshev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От известно време имам проблем - не ми свети дневния и общия километраж, като от време на време ми се губи осветяването на оборотомера от 3000 до 5000 оборота. Днес си посветих 10 минути за изваждане на таблото и диагностика. Както очаквах не бяха изгорели крушки, а счупен цокъл и на двете - явно прегряват и пласмасата става крехка и съответно се чупи. Та проблема ми е къде мога да намеря крушките - съответно са с оранжев цокъл и бежов цокъл. Бежовата е 1,5 вата, а оранжевата 1,2 вата. Някой да е виждал по магазините? А и ако дадете идея къде може да се напазаруват всичките, че има и едни съвсем малки черни, дето въобще нямам идея колко вата са, а ако изгори някоя от тях съвсем ще е изключително неприятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е да си сложиш диоди, само че те светят чисто бяло и за тях е нужно съпротивление за да може да работи на 12V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е да си сложиш диоди, само че те светят чисто бяло и за тях е нужно съпротивление за да може да работи на 12V

Според мен ако си сложи диоди ,няма да му работи функцията за намаляне и усилаване на светлината на таболто !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно няма ги в нито един голям магазин за авточасти.Обиколих целия Козлодуй и няма... Накрая в Люлин на пазара в неква сергия с покрив намерих... Бяха по 1.50 ако не се лъжа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно няма ги в нито един голям магазин за авточасти.Обиколих целия Козлодуй и няма... Накрая в Люлин на пазара в неква сергия с покрив намерих... Бяха по 1.50 ако не се лъжа...

Е и аз за това питам защото в два-три магазина ми казаха, че нямат...Ще видя в Ауто+ и тръгваме на обиколка - да го ева и крушките... За светодиоди много е изписано - насочено светят и осветлението не е както крушката - верно не греят ама не ми се вкарва в приключение с диоди, резистори и т.н. ще търся крушки пък да видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгваш по бул.Европа, посока Бриколаж -Люлин.След Малчика(Нестлето) е светофара на "Слепите"-- 15 метра преди този светофар има магазин за авто електро части,работи '"Денонощно Нон-стоп."'

Гледай крушките да са някакви хубави,например Осрам,на другите ментета им се къса цокъла преди да си ги монтирал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...