Jump to content

NOKIA MAPS 2


Recommended Posts

Здравейте колеги от скоро се здобих с NOKIA N82 BLACK и въпроса ми е имам Nokia Maps 2 имам качена карта на България щракам примерно да ми покаже аз къде се намирам GPS-приемника се активира показва ми на картата къде се намирам ... и след това щракам примерно от точката която съм към друга да ме навигира и телефона забива / направо замръзва на едно място и до там/ изваждам батерията и после тръгва но реша ли да щракам в Nokia Maps и да се опитам да я подкарам как си трябва пак същото ...

Някой да има идея от кво може да е? /не съм си хаквал телефона не съм правил нищо/ :2gunsfiring_v1:

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как си качил мапс 2ката? по принцип имай предви,че карта е ужасно бедна. само софия е детаилна. това което се опитваш да направиш е платена част от мапс-а :2gunsfiring_v1:

не е нормално да забива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами как я качих драпнах я от сайта на Нокия ...

картата на България като я гледам е наистина бедничка ...

Ама защо забива в даден момент и аз незнам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами как я качих драпнах я от сайта на Нокия ...

картата на България като я гледам е наистина бедничка ...

Ама защо забива в даден момент и аз незнам ...

като сиски фаил ли качи мапс2-ката? а картата през уайфи ли я качи или използва нокиа мап лоудър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега doncheff аз от много време се бях наканил да взимам N82-ka но след като разбрах че ще има и BLACK-вариянт реших да изчакам ... чакаx чакаx ползвах преди това N73 MUSIC EDITION и N95 обаче NOKIA N82 BLACK го нямаше още на

БГ-пазара и така допреди месец когато съвсем ненадейно се здобих с NOKIA N82 BLACK и като визия /черното много повече ми харесва от светлия вариянт/ като функци са 1:1 с обикновенния въпроса е в цвета да ти хареса на мен черното ми харесва повече и така.

Като цяло телефона е по добър от N95 & N95 8GB защото няма слайдове няма нищо,по хубави снимки прави на -тъмно-

Wi-Fi-то си работи перфектно /там където го има разбира се/ кеф ти Интернет да щракаш.Кеф ти SKYPE-a да използваш ...

За звук честно да ти кажа Стерео-е има настройки става ...

Може би единствения недостатък му е само -малките копчета- и на някой с по големи пръсти може да им е трудно да ги натискат.

Като цяло е това ако се сетиш нещо питай ... :)

Колега victordhrobo Мапс 2-ката в телефона я качих и инсталирах като /.sis/ фаил а картата на БГ я качих посредством USB-кабела и NOKIA MAP LOADER ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз гледах по-скоро белия вариант, щот черния го гледах, ми нищо особено. Малко ме дразнят тия малки копченца наистина, такива едни долнопробни пластмасовки.....терсене ми е малко. Иначе като цяло го харесах. Имаш ли други проблеми с навигацията, освен този?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не общо взето това е проблема с Навигацията на NOKIA MAPS и не всеки път го прави което е по интересното ...

по някога не забива а си въвеждаш от коя дo коя точка искаш да стигнеш и показват се знаменцата,изчислява ти маршрут всичко ... показва се стрелката за навигиране за пътя... но не съм я пробвал дали показвa точно и до колко си изпълнява функциите.

За копчетата споменах малки са ама къкво да се прави.

И честно казано за цвета /ЧЕРЕН или СВЕТЪЛ/ е въпрос нa вкус ...

За другите софтуери на GARMIN,TOM TOM,ROUTE 66 не съм ползвал и незнам как работят на Симбиян платформата като навигация :)

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах видео във ютуб.ком, където един азиатец сравняваше Гармин 660 с Нокиа Н82 (която пак е с гармин де) като навигация и...Нокията намери веднага обхват на спътника, докато гармина след 10-15 минути (беше облачно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то по принцип на облачно време GPS-приемника го водят слаб дори и на NOKIA N82 но щом казваш че по бързо се е адаптирала и се е свързала и е намерила обхват с сателита значи опровергаваш слуховете че е слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега много добре си се ориентирал страшен телефон съчетава всички необходими функции и има много готин дизайн (особенно като свикнеш с копчетата :hilezh: )

Аз го имам от 3-4 месеца и съм много доволен. Въобще не се мъчи да слагаш nokia maps в data.bg има форум за GSM-и и там имаше тема в която беше описано как да си инсталираш безплатно версия на Garmine както и много подробна карта на България. Nokia maps не е добър вариант защото ако искаш да ти говори на български трябва да си плащаш годишен абонамент към Nokia. Затова потърси темата в Data.bg и няма да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже колега като гледам това е NOKIA MAPS 1 а аз реших да кача NOKIA MAPS 2 и май избързах и сигурно нещо не е направено както трябва или аз съм качил бъгава версия незнам.

Вярно NOKIA MAPS 2 малко по-обновена има повечко функции ама май поговорката /че не всичко ново което излиза или се предлага е толкова хубаво е вярно/

Май ще пробвам да се върна към предишната версия NOKIA MAPS 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cамо да споделя колеги че туко що качих на телефона Garmin Mobile XT 5.00.00 за S60v3

от този линк http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1647...asc&start=0 е много добре обяснено как се качва самата навигация на телефона,как се инсталира картата на България /и не само/ и как се правят настройки на самата програма ... аз направих всичко ... излязох на терасата и сателитът засече GPS-чипа за около 30-40сек. след което ми показа точката в която се намирам бих казал с перфектна точност.

Има безброй много езици в които и Български.

И най-важното Няма забиване,Няма бъгове,Няма проблем с нищо както беше преди с NOKIA MAPS ... :multi:

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за SonyEricsson нямам и на представа кое е най подходящо колега ... заклет фен съм на NOKIA ...

но съм сигурен че ще се намери някой който да ти помогне :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Много добър избор телефона е супер и не трябва да прави проблеми с ГПС-а но не разчитай на Нокиа мапс.. те са много слаби .. сложи си програмката Гармин Мобайл и ще се "родиш" просто много добре се държи ! ето обяснение как да си я сложиш и кракниш !

http://smartphones-world.com/forum/viewtopic.php?t=6912

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега но аз отдавна качих Garmin-a и съм наистина доволен ...

NOKIA MAPS-а не е доусъваршенствана все още пък е и платена тъй че слагайте GARMIN MOBILE XT и това е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото знам да колега само с външен GPS приемник ще стане ... не съм много сигурен все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...