Jump to content

Скърцат ми тампоните по задния мост


Recommended Posts

Скърцат ми тампоните по задния мост - с какво да ги смажа, че звуците са ужасни и неподражаеми? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колко знам гумени съединения не се смазват...или поне не с масло :roll: Така прецаках стабилизиращата щанга на колата на Бащиката,като я "смазах" да не скрибуца :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не ми е да ги смажа с масло, а със някакъв силиконов спрей - като този за гумените уплътнения на вратите :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не съм голям спец,ама щом сега скърцат и да ги пръснеш,каква е гаранцията че сле 500 км или един дужд няма пак да се разкърцат...маи за смяна реват....ама ако не е много дразнещ шума джараи така....

На мен накладките са ми някакви скапани и много свират като спирам,ама свикнах :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по важното е да спират пак това 4е свират не е от зна4ение.например АТЕ накладките сащо свират ама са най доброто което има на пазара продавам ги о трябва да ти кажа 4е свират ама и спират коео е по важно:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gsb,

"тампонът" или лагерна опора на задния мост преставляват 2 метални втулки с гума между тях (подобно на селеновите втулки, но по-голям). Посредством 2 такива задният мост се закрепя/лагерува хоризонтално към шасито. Не знам дали при куатрото окачването на задния мост към шасито е различно, но при мен (В4, 2.0, АВТ) гумата между металните втулки на тампона се беше разкъсала и оттам задния мост скърцаше и тропаше зверски.

Това не подлежи на смазване (ако звукът е оттам).

На мен единият ми струваше около 40 лв.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Последните няколко седмици и при мен започна да скърца отзад. Оказа се че един от 3 тампона на задния ляв носач си е отишъл. Става въпрос за куатро. Някой от колегите беше писал че е имал същият проблем, обаче това беше преди "онова хакване" на форума и темата се затри. Въпросът ми е къде и колко излезе цялото удоволствие(части + работа) от смяната на тампоните.

Мерсажно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност се оказа, че ми скърцат и тропат щангите за регулиране на сходимостта отзад - едната съвсем се беше разбрицала - днес по обед колата скърцаше и тропаше като 20-годишен Икарус от СКГТ! :twisted:

Веднага след смяната всичко утихна - сега е като нова :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходимо ми е да "обесшумя" колата от скърцането в задните тампони за 4-5 дни, после ще ги сменя. Та, питането ми е следното, с какво мога да напръскам/намажа тампона за да не скърца? WD40, грес, моторно масло .... ? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...