Jump to content

На колко км се сменят..?


Recommended Posts

Чел съм, че спирачната течност трябвало на всеки 2 години да се сменя, същото важи и за антифриза.

ангренажния ремък на всеки 60 хиляди за да си сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм, че спирачната течност трябвало на всеки 2 години да се сменя, същото важи и за антифриза.

ангренажния ремък на всеки 60 хиляди за да си сигурен

да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ангренажният ремък се сменя за някои коли различно!

Най-добре питай в Еуратек, нали те бяха вносителите на Шкода!

За моето Ауди например ремъкът се сменя на всеки 120 000 км! Това е ресурсът му по книжка!!! За Опел Вектра 1,8 16V (1998 г.) например в Булвария казаха 70 000 км! Различно е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моето Ауди например ремъкът се сменя на всеки 120 000 км! Това е ресурсът му по книжка!!! За Опел Вектра 1,8 16V (1998 г.) например в Булвария казаха 70 000 км! Различно е!

И на моето ауди пише 120 000км ама не мога да го чакам толкова :jump:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моето ауди пише 120 000км ама не мога да го чакам толкова :jump:

И при моето е така, но и аз не мога да чакам. Препоръчвам и на ДИДО(didkoto) да е като нас. :gut::gut::gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де! Искам да питам една работа!!!

Щом AUDI казват, че ресурсът на една част е еди колко си, това какво означава според вас? Че истинският и ресурс е по-малък така ли? Защото аз си мисля обратното - даже е по-голям! Т.е. аз например си се придържам стриктно към ресурсите на всички компоненти, които слагам - масла, филтри, ремъци, гуми и т.н. Иначе какво става?

Смяна на око!

Абе както и да е ремъкът ми е само на 30 000 км, така че нямам намерение да го сменям с 90 000 км по-рано, а да не говорим, че смяна на ремъка на колата на жената (Citroen Saxo 1,4i (2000 г.)) е около 100 лева, а за моята е ..... 20 пъти по 100 лева :jump: И това е важно нали?

А и за такава кола само хубави сервизи и качествени части! Без да се икономисват стотинки за сметка на друго! Убедил съм се, че хубавата и своевременна поддръжка на автомообила удължава неговия живот!!!

А и като се замисля, живот и здраве, докато мина 90 000 км може и колата да сменя, нали :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Дидо въпросните 120 хил. са до първата смяна. Колкото и съвестно и прецизно да се смени ремъкът, вече двигателят не е нов и съответно има променени характеристики, поизносени детайли и т.н. Нито инструментите са като в завода, а дори и оригиналните резервни части съм почти сигурен, че леко отстъпват на първоначално вградените(например ремъкът може да е съхраняван дълго време,а това оказва влияние върху живота му). Поради тези и още куп причини се препоръчва всяка последваща смяна да се извършва на не повече от 100 хил. км за моето Ауди. Предполагам deliveryman е напълно уверен в прецизността на смяната на ремъка си и затова си кара спокойно. Аз обаче не вярвам на нито един майстор докрай и затова се презастраховам. :jump::gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш право! Мисля, че е логично!

Имах предвид, че ако ресурсът е 120 000 е малко странно да го сменяш на 60 или 70 000, но 100 000 км е приемливо :jump:

Мисля да си го сменя на точно тези 60-70к .... нямам доверие на тия "вносни" части :roll: за тия 50-на лв нека ми е мирна главата. Не че нов ремък няможе да направи беля,ама така за моя успокоение :gut:

А за нова кола вече съм съгласен....ако пише 120к....то поне 150к ще изкара без проблем,ама не е в това работа да се цеди всичко до последно :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Дидо въпросните 120 хил. са до първата смяна. Колкото и съвестно и прецизно да се смени ремъкът' date=' вече двигателят не е нов и съответно има променени характеристики, поизносени детайли и т.н. Нито инструментите са като в завода, а дори и оригиналните резервни части съм почти сигурен, че леко отстъпват на първоначално вградените(например ремъкът може да е съхраняван дълго време,а това оказва влияние върху живота му). quote']

не е така...значи ако ги сменяш с оригинални няма значение дали е първата или 221-та смяна все си ги смяняш на 120К....ремъците са си ремъци(стига да са качествени),скъпото са ролките -те са от най голямо значение,а оргиналните ролки които ги вграждат първоначално в завода и тези които ги поръчваме като резервни части са едни и същи и носят един и същи щемпел....а този щемпел говори много и той е "Made in Japan",предполагам че ви стана ясно защо смяната на 6-те ремъка и 7-те ролки на 2.5Tdi e скъпо нещо....

P.S.не забравяйте че когато се смянят ремъците се сменя и задължително водната помпа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е  така...значи ако ги сменяш с оригинални няма значение дали е първата или 221-та смяна

Демире, това за 100 хил. км ми го каза мой приятел, който беше приемчик в Юнитрейд. По образование съм машинен инженер и за същото ми е чел теоретични лекции един дядка, дето му хлопаше дъската, но в способностите му нито един студент не се е съмнявал. Та това деде беше корифей в експлоатация на самолетни управления и винаги подчертаваше, че "вероятността да се случи авария нараства". През 80-те години катастрофираха два полски самолета ИЛ-62, защото на тия от поддръжката им хрумнало, че ремонтираният перфектно авиодвигател има ресурса на новият. В резултат - пръсната турбинна лопатка, унищожена опашка и всичките на борда - "вечна им памет" :wink::wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ако си говорим с примери и аз мога да ти  покажа коли дето имат по 8-9 смени на ремъци и то през 130-140К....и си карат и си свиркат

Точно това забравих да спомена и си абсолютно прав. "Шампанское пьет тот, кто рискует" :heiss::wink::wink::wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите.

Смених ремъка и ролките и като ги купувах продавача каза, че производителя дава гаранция на комплекта - 90 000 км. Но въпреки това следващия път пак на 60-70 000 ще ги сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...