Jump to content

обслужване на А4 (B6) 1.8T


Quest

Recommended Posts

Здравейте колеги,

първо ЧНГ, да сте живи и здрави,

сега на въпроса

скоро си вземах въпросната кола '01 с AVJ мотор и ме интересува колко е обслужването.

Смяна на ролки, ремъци (верига имало някаква?), водна помпа (сменя ли се), термостат (да се сменя ли при смяна на ремъците).

Днес ще проверя цените в дилъра в Стара Загора, но ме интересуват и цените на качествени алтернативни части.

Какво масло да слагам?

Кастрол RS 0w-40?

Или това с което е карана досега (VW масло синтетика, вероятно кастрол пак)

Към момента това се сещам да питам, сигурно ще изникнат и нови въпроси.

Ще съм ви благодарен ако ми дадете насоки за цени и какво друго е необходимо да се сменя при този модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисли алтернативи.Това е сравнително нов,скъп и качествен автомобил,купи си частите от представителството на Ауди или VW.Разликата между цените на наистина оригиналните и алтернативните е между 10 и 15%.На 600лв.,това са 60лв.,които ще спестиш,а няма да си си купил най-доброто.

За маслото- 5W40,пак от представителството. 5литра са 147лв.(в момента е на промоция).Води се SPECIAL+ и е в голяма сива туба.

Филтрите са много важни,въздушния колкото и да е скъп и хубав ако не е оригинален колата не получава нужния депит от въздух(ако говорим за въздушния)

Маслото ти е 147лв.

Маслен филтър -13лв.

Въздушен-44лв

Горивен-20тина.

Поленов без активен въглен-15-20лв.

Комплекта ремъци и ролки се води цял кит и е по-евтин ако си ги купуваш по отделно.КАжи че искаш ремонтен комплект за ангренажен ремък.Цената е около 380-400лв.

Свещи-14лв. бройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Маслото ти е 147лв.

Маслен филтър -13лв.

Въздушен-44лв

Горивен-20тина.

Поленов без активен въглен-15-20лв.

Комплекта ремъци и ролки се води цял кит и е по-евтин ако си ги купуваш по отделно.КАжи че искаш ремонтен комплект за ангренажен ремък.Цената е около 380-400лв.

Свещи-14лв. бройката.

Той говори за 1,8Т ве. Свещите не са по 14 лв. Оригинално NGK е 25+ лева. А маслото е 0W40 на кастрол, но вече няма RS, а EDGE. :gruebel:

А поленов филтър без въглен... все едно нямаш филтър. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този мотор маслото го дават и 5W40 ,а какво по-хубаво от това да бъде купено от представителството.За свещите наистина съм в грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...