Jump to content

Странен звук от към двигателя


Sa4ma

Recommended Posts

Здравейте.От известно време долавям леко потракващ звук от към двигателя .Долавям го някьде от към лявата страна като застана срещу колата .Автомобила е А6 С4 АВС мотор.От какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.От известно време долавям леко потракващ звук от към двигателя .Долавям го някьде от към лявата страна като застана срещу колата .Автомобила е А6 С4 АВС мотор.От какво може да е ?

аз знам какво е, ама не знам как се казва, мога да го покажа на моята кола :steinigung:

намира се над въздушния филтър, има една пластмаса, кяото го покрива :steinigung:

тракаше на студен двигател, на празен ход :bia:

не знам какво го правиха моето, но вече не прави така - ето снимкаtovahf1.th.jpg

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се ми се струва, че тва дет си го снимал е съвсем друг мотор и даже друго купе- С5 и ако е така (а то е така), едва ли неговото тропане е като твойто.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се ми се струва, че тва дет си го снимал е съвсем друг мотор и даже друго купе- С5 и ако е така (а то е така), едва ли неговото тропане е като твойто.

да б5, с адр е, но тракането е идентично :hilezh: предполагам, че не само моя мотор има такава тракалка :hilezh:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен някой път като е студен мотора още, потракват повдигачите малко , но явно като се напълнят с масло и спират .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само при студен но и при 90 градуса се чува едно глухо трак;трак .

виж дали не е там където обесних и дали не е същото на форма горе долу като моето... защото описанието наподобява на тракането, за което говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тракането идва наистина от детайла,който е показан на снимката - нормално е,при някои се чува по-глухо,при други по-отчетливо. Това ел.клапан,който се управлява от ECU-то /доколкото си спомням само на празен ход,на по-високи обороти не би трябвало да се чува/,и служи за всмукване и изгаряне на бензиновите пари,събрани във въгленовия резервоар за парите.При палене на студен мотор клапанът не трябва да се чува веднага след запалване!/т.к. е затворен/.Започва да трака горе-долу когато оборотите започнат да падат от 1200 на 900.Лесно се установява дали тракането е от него - просто сложете ръка върху него и всичко става ясно :bia: .Ако не е от него - бързо на майстор,че да не има "кво стана,бе бате?" :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля го чувах само на празен ход .Ще огледам за този клапан на АВС -то кьде се намира .

До горивният филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може ли това да е от повдигачите ? Може ли маслото на двигателя да окаже влияние ?Маслото ми е Кастрол магнетик 10w40 АВС мотор.Колко излиза ремонта на повдигачите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...