Jump to content

Задни спирачки стържат


krossfirebg

Recommended Posts

Здравейте,

поразрових се, но не можах да намеря това което търся.

Имам следния проблем: При натискане на спирачките се чува стържене отзад. Като пусна спирачката - няма проблем.

Същото е положението и като натискам леко ръчната спирачка.

Карах я в сервиз за накладни - не е това - казаха, че имам около 60% феродо и не са за смяна.

Почистили били от боклуци и т.н. раздвижили челюстите .....

Качвам се - същото положение....... Няма биене на ляво или надясно при спиране, само стържене.

Спирачките си държат перфектно.

Колата е AUDI 80 1.6 бензин. Ще я карам пак на ремонт, щото не е нормално - аман от майстори , но все пак да дадете идеи.

Благодаря предваритено :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите преди така стържеха най вече при студено време ,особено ако предния ден е валяло и в

барабаните има влага . След 4 -5 натискания стърженето изчезваше (почти) . И аз имах достатъчно

феродо ,но стъргането го забравих само след смяна на накладките с нови . Старите ми накладки

може би бяха още оригиналните и феродото вече много дървено .

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите преди така стържеха най вече при студено време ,особено ако предния ден е валяло и в

барабаните има влага . След 4 -5 натискания стърженето изчезваше (почти) . И аз имах достатъчно

феродо ,но стъргането го забравих само след смяна на накладките с нови . Старите ми накладки

може би бяха още оригиналните и феродото вече много дървено .

И при мен е така, когато е студено или е валяло и се оправяше, но се га постоянно взе да го прави и да не стане някоя беля :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...