Jump to content

препоръка за лаптоп


Recommended Posts

  • Отговори 317
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

айде сега всички Мак-фенове да ми дадат акъл.

от известно време искам да си зема Макче...

няколко неща ме притесняват:

1. За пръв път седнах на ПЦ през 1986 година. Имам лично ПЦ от 1992, от 1998ма до ден днешен съм онлйан. Въпрени че в последните 5-6 години рязко съм свил познанията си за компютрите, мисля че имам прилична компютърна култура...никога обаче, не съм ползвал МАК (освен да цъкам на макпро-то на един холандец за 20 минути)....Знам, че няма да имам проблем с "научаването" на маковските тайни, ама все пак от къде може да се прочете това онова?

2. Макът ще се ползва предимно за писане, ровене в нета, евентуално някой филм или казано иначе- за работа и учене. Игри не предвиждам да имам време да играя, ама все пак има ли такива за мак? Как седи въпросът с операционната система на мака- и тук ли можем да дръпнем от замундата (примерно) ОС и да си я ползваме, както имаме навика да правим с виндуса?

3. Гледам макове от ибей (ангийския). някои имат ОС, други нямат, а и не с ами ясни разликите м/у различните операционни системи (леопарди, пантери и други животни)

какво ще кажете за нещо такова: http://cgi.ebay.co.uk/BOX-APPLE-MAC-BOOK-1...id=p3286.c0.m14

за пари - не ми се дават повече от 1500 лева, но ако офертата е наистина изгодна мога и да се прежаля за повече.

т.е. навит съм да си взема секънд хенд и по стар модел мак, но все пак искам да е нещо читаво.

както казах- изключително бос съм на тема Мак и всеки съвет ще ми е полезен (бтв изчетох всичко казано до тук в тази тема)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера седнах за малко на Мак. Исках да си пусна браузър да проверя нещо в Уикипедия-та. Питам къде е браузърът - казват ми най-долната лента с големите икони. Те иконите големи и хубави, но без надписи върху тях, т. е. трябва от картинката да ги познаеш. Ако имаш опит - окей, а ако нямаш? Въобще не се загледах в картинките, викам си ся ше мина с мишката върху тях и всяка ще си каже за какво е. ЙОК! :)

НЯМАШЕ туултипове, които да ми подскажат коя иконка за какво е. Баси и "интуитивната" операционна система, баси и чудото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т. е. трябва от картинката да ги познаеш. Ако имаш опит - окей, а ако нямаш? Въобще не се загледах в картинките, викам си ся ше мина с мишката върху тях и всяка ще си каже за какво е. ЙОК! :hilezh:

НЯМАШЕ туултипове, които да ми подскажат коя иконка за какво е. Баси и "интуитивната" операционна система, баси и чудото....

Не съм съгласен. Щом посочиш нещо, веднага изписва името, без да чакаш като при Вин-а, виж картинката долу. Посочил съм Сафарито и Скайпа и ми изписа името на приложението както виждаш. Сафарито е браузъра по дефоут на мак. Уникален. Ползвам само него. Един колега ми сложи и файърфокса, но дори не съм я пипнал. Не ми харесва мозилата. Дори на настолния ПЦ дето е с Вин съм с Опера.

Относно браузването, няма такъв кеф. Слагаш 2-та пръста и скролваш наволя.... Просто поработиш ли с това, не искаш да пипнеш лаптоп без дабъл скрол.

Между другото ако седнеж са пръв път на уиндоус би ли предпорожил че за да влезеш в интернет трябва да кликнеш 2 пъти върху икона с буквата "Е" ??? Много интуинивно. При мака поне кликаш веднъж и иконката е компас.....

за пари - не ми се дават повече от 1500 лева, но ако офертата е наистина изгодна мога и да се прежаля за повече.

т.е. навит съм да си взема секънд хенд и по стар модел мак, но все пак искам да е нещо читаво.

Значи ако искаш евтино и ново това е в БГ http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09054388

Ако искаш нещо на старо прегледай http://www.apple-bg.com/forums/index.php?P...&board=15.0

Относно Ейпъл на старо съветвам те да не е с интелско видео, освен ако цената му е под 1100лв, а процесора задължително да е от поколението Core2Duo

post-9058-1248981953.png

post-9058-1248982547.png

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, аз специално чаках да видя туултип, да ми е извадил очите и да не го забележа... Не знам, може и да е възможно, ще проверя следващия път.

Този ефект на Сафарито впечатлява, но е повече ефект, отколкото нещо полезно. Аз нямам браузър, който до 10 минути след инсталация да не настроя да се отваря единствено и само с 'about:blank' и нищо повече. С едно изключение - не помня кой беше браузъра, дето 2 дни не можах да намеря от къде му се сет-ва хоумпейджа :respekt:

Между другото ако седнеж са пръв път на уиндоус би ли предпорожил че за да влезеш в интернет трябва да кликнеш 2 пъти върху икона с буквата "Е" ??? Много интуинивно. При мака поне кликаш веднъж и иконката е компас.....

Уиндоуса отдавна може да се настройва да ти отваря всичко със сингъл-клик, въпрос на предпочитания.

А ИЕ-то никъде не стои само като икона без надписа "Interner Explorer", който е достатъчно говорящ. Много по-говорящ от "Сафари" и икона на компас.

Редактирано от Satyr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че няма да имам проблем с "научаването" на маковските тайни, ама все пак от къде може да се прочете това онова?

http://www.apple.com/macosx/what-is-macosx/

http://www.apple.com/

http://www.mactricksandtips.com/

http://manuals.info.apple.com/en/Welcome_to_Leopard.pdf

Google ще ти е доста добър съветник, когато искаш да намериш решение на проблем. Също така и форумите:

http://hackintosh.me/forum/viewtopic.php?f=4&t=934

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showforum=146

Игри не предвиждам да имам време да играя, ама все пак има ли такива за мак?

Игри за мак има доста, също така има и портнати (пригодени за мак) уиндоуски игри. Аз на моя в момента имам качени Heroes III, Quake III и Need For Speed Most Wanted. Има ги по обичайните места, като доста добра секция за Мак софтуер и игри намирам в демоноид.

Как седи въпросът с операционната система на мака- и тук ли можем да дръпнем от замундата (примерно) ОС и да си я ползваме, както имаме навика да правим с виндуса?

Да.

а и не с ами ясни разликите м/у различните операционни системи (леопарди, пантери и други животни)

Към момента най-новата ОС е OS X 10.5 Leopard и за да сме по-точни 10.5.7. През Септември се очаква официалното пускане на Snow Leopard - http://www.apple.com/macosx/

Редактирано от nikolaef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, аз специално чаках да видя туултип, да ми е извадил очите и да не го забележа... Не знам, може и да е възможно, ще проверя следващия път.

Този ефект на Сафарито впечатлява, но е повече ефект, отколкото нещо полезно. Аз нямам браузър, който до 10 минути след инсталация да не настроя да се отваря единствено и само с 'about:blank' и нищо повече. С едно изключение - не помня кой беше браузъра, дето 2 дни не можах да намеря от къде му се сет-ва хоумпейджа :hilezh:

Уиндоуса отдавна може да се настройва да ти отваря всичко със сингъл-клик, въпрос на предпочитания.

А ИЕ-то никъде не стои само като икона без надписа "Interner Explorer", който е достатъчно говорящ. Много по-говорящ от "Сафари" и икона на компас.

Като че ли има някаква тънка мисъл в главата ти, която се опитваш уекинко да лансираш публично. Що просто не изплюеш камъчето, че Mac OS X те дразни и че по-яко нещо от Винбозе не си виждал? <_<

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.wolfram.com/solutions/MechanicalEngineering/

И още.

P.S. Не съм сигурен какво точно търсиш, понеже нямам необходимите познания в областта.

Редактирано от nikolaef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли има някаква тънка мисъл в главата ти, която се опитваш уекинко да лансираш публично. Що просто не изплюеш камъчето, че Mac OS X те дразни и че по-яко нещо от Винбозе не си виждал? :lol:

Mac OS-ът не ме дразни, доколкото не съм работил сериозно с него. Може да ме издразни някой такъв като теб :hilezh:

Което няма да повлияе на отношението ми към Мак-овете. Както качествата на ОС-а им не влияят на отношението към хора, които си мислят, че след като на компютъра им пише "макинтош" (шлифер, б. а.), са хванали Господ за мушамата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо нередно няма в тази оферта. Дори цената може да е и една идея по-ниска.

Както качествата на ОС-а им не влияят на отношението към хора, които си мислят, че след като на компютъра им пише "макинтош" (шлифер, б. а.), са хванали Господ за мушамата :)

Мислех да коментирам изреченията ти преди това, което съм цитирал тук, но реших да не слизам и аз толкова ниско :hilezh:

Ами честно казано аз виждам като почти напълно заслужил овациите за отношението ни към марката Епъл не толкова техният екип колкото хипер бозата Винбозе. Ако реално тя беше поне на половина толкова смислена и кадърно написана колко е Mac OS X или един линукс то неминуемо щеше да бъде конкуренция до някаква степен и директно нещата нямаше да изглеждат както в момента. Говоря за OS тук, нали забелязваш? Да не се подхлъзнеш и да стане объркване. :hilezh: Всичко останалото е едно кухо издигане на пиедестал един човек и неговите идеи, което конкретно аз въобще толкова не долюбвам и респективно не проповядвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мииии в описанието пише Core 2 Duo 2.2 Ghz

на скрийншота пише: процесор 1.83 Ghz

разминаване има и с рамЪТ...

та все още не съм убеден, че всичко е ок....ма може и да бъркам :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да коментирам изреченията ти преди това, което съм цитирал тук, но реших да не слизам и аз толкова ниско :flipoff:

Изреченията преди това сам си ги изпроси, пък сега, ако ти идват байгън - твоя воля :flipoff:

Ами честно казано аз виждам като почти напълно заслужил овациите за отношението ни към марката Епъл не толкова техният екип колкото хипер бозата Винбозе. Ако реално тя беше поне на половина толкова смислена и кадърно написана колко е Mac OS X или един линукс то неминуемо щеше да бъде конкуренция до някаква степен и директно нещата нямаше да изглеждат както в момента. Говоря за OS тук, нали забелязваш? Да не се подхлъзнеш и да стане объркване. :lupe: Всичко останалото е едно кухо издигане на пиедестал един човек и неговите идеи, което конкретно аз въобще толкова не долюбвам и респективно не проповядвам.

А видя ли някъде аз да възхвалявам Windows?

Как изглеждат нещата в момента, според някои изследователи на пазара можем да видим тук:

92029362181349051249122390CIE0Oen59xiY7b6v1raR.JPG

И тъй като говорим за OS-ове и компютри, да приемем следното съждение:

В общия случай ОС-ът и софтуерът, използван от един потребител, се определя от неговите нужди.

Ако в 99% от времето нуждите на някого са да се върже към уайърлес мрежа, да браузне тук-там, после да свали филми или музика, да си пусне някоя игричка, да напише един-два, пет, десет текстови файла и да си разтовари фотоапарата и да си складира/обработи снимките, за чий трябва да се вътри с около 50% по-скъп компютър?

Само, за да може после да се прави на баровец и да натяква "Аз имам Мак" ли? Не се сещам за друг отговор, ако има такъв, ти ми кажи :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вчера отивам в жената и отварям Acer-а и. Пускам го и се бави МНОГООО. После гледам tacsk manager-a го нема. Опитвам се да инсталирам наново НОД, после Касперски и накрая Аваст, но нито една от посочените не тръгва да се инсталира. След малко google.... и какво намерих във forums.softvisia.com/index.php?showtopic=2287&st=30

"Sality не е най-опасната гадина до този момент, но определено е една от най-коварните в последно време, редом със семейството на Virut.

Sality е вирус, комбиниращ класически методи със съвременни такива, които заедно с бъговете в кода му го правят невъзможен за почистване. Наистина е проклета гадинка."

Пусне ли се веднъж тая гадинка, няма оттърване.......

Лично аз съм поддържал ПЦ-та, и се чудя как е възможно на всеки 3-ти клиент да идва след от един до 6 месеца за да каже че ПЦ-то му станало бавно и бъгаво и не работило като в началото. Има отговор - Windows.

Надявам се потребителите на Мак Ос да си останем 4,86 процента, и да нямаме подобни проблеми...... Не ни трябва анти вирусна, не ни трябва да сме ПЦ-гурота за да боравим с тях. Просто всичко тсава лесно и неангажирано, без страх от подобни ситуации като описаната по-горе.

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 90% от случаите вина за заразяване с вирус и malware носят самите потребители. Защото са цъкнали не където трябва и/или не са предприели адекватни мерки след това.

Също така, причината да се правят толкова много вируси за Windows е именно, че покрива 90% от пазара. Това са следствия от широкото разпространение на този ОС, а не негови характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изреченията преди това сам си ги изпроси, пък сега, ако ти идват байгън - твоя воля :lol:

Я ме цитирай, ако обичаш, къде и какво точно съм си изпросил, че явно чистата ми съвест е в резултат на кратка памет. Нали ще бъдеш така любезен? Мерси.

Ако в 99% от времето нуждите на някого са да се върже към уайърлес мрежа, да браузне тук-там, после да свали филми или музика, да си пусне някоя игричка, да напише един-два, пет, десет текстови файла и да си разтовари фотоапарата и да си складира/обработи снимките, за чий трябва да се вътри с около 50% по-скъп компютър?

Само, за да може после да се прави на баровец и да натяква "Аз имам Мак" ли? Не се сещам за друг отговор, ако има такъв, ти ми кажи :flehan:

Явно си проспал предните 9 страници от темата и идваш неподготвен. Нищо, ще наваксаш бързо. Вече говорихме за пазарни дялове, за качество и най-вече за това как почти никога няма връзка между двете.

Ако приемем, че 90% от компютърното население свеждат нуждите си само до там - дори едно Убунту би ги задоволило и същевременно лишило от тонове неприятности, които човек би имал само благодарение на Виндоуз.

Искаш ли да подходим по обратния ред? Кажи ми ЕДНА смислена причина човек да предпочете Винбозе пред Mac OS X, различна от такава като "Ами програмата ми за фактури, която струва 50лв, е само за Винбоуз!". За да не се изложиш евентуално ще ти подскажа, че също лаф от сорта на "Ами защото има много повече програми за Винбозе от колкото за Мак" ще накара публиката да изпадне в бурен смях. :hilezh:

Я ми кажи къде точно видя 50% разлика, че и този момент съм го проспал? Аааааааааа, сещам се! Ще извадиш на момента някой Асус, Ейсър или подобен лаптоп със сходни характеристики на даден Епъл. Нали? А защо не погледнеш цените на някое Сони примерно и не ми посочиш там къде са въпросните проценти разлика? Обаче нали няма да мръднеш назад и ще кажеш "Чи к'фо? Нали пак си е лаптоп, нали пак върви?" - ма да, прав си. То и Дачия също е автомобил, също върви... досуш като едно БМВ. Нали?

Давай, изненадай ме с нещо ново. Моля те. wink.gif

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 90% от случаите вина за заразяване с вирус и malware носят самите потребители. Защото са цъкнали не където трябва и/или не са предприели адекватни мерки след това.

Може би е така, но не всеки е длъжен да разбира от всичко. Точно затова препоръчвам мак на всеки "начинаещ". Просто е почти невъзможно да го сбъгяса.

Хората не са виновни че има някви сайтове дето мамят и им казват кликни тук защото си един милионния потребител влязъл тук. Нормално е да кликнат като не разбират. Но ако са с мак нищо няма да се случи, а ако са с Win.... не ми се мисли.

Операционната система трябва да е направена с цел улесняване, а не затормозяване. Почти всяка седмица си излиза ъпдейт на Мак ОС, само с един клик, всички вратички към хакерите се затварят. А я кажете колко често Win правят подобни ъпдейти, и колко потребители ползват оригинален Win?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ме цитирай, ако обичаш, къде и какво точно съм си изпросил, че явно чистата ми съвест е в резултат на кратка памет. Нали ще бъдеш така любезен? Мерси.

Ето тук:

Като че ли има някаква тънка мисъл в главата ти, която се опитваш уекинко да лансираш публично. Що просто не изплюеш камъчето, че Mac OS X те дразни и че по-яко нещо от Винбозе не си виждал?

Прескачаш въпроса на темата и завиваш в посока лични нападки. Каквото повикало, такова се обадило :hilezh:

Моля.

Явно си проспал предните 9 страници от темата и идваш неподготвен. Нищо, ще наваксаш бързо. Вече говорихме за пазарни дялове, за качество и най-вече за това как почти никога няма връзка между двете.

Явно си чел предния ми пост, спейки, защото аз никъде не казвам, че пазарният дял на Уиндоус показва по-високо негово качество.

Ако приемем, че 90% от компютърното население свеждат нуждите си само до там - дори едно Убунту би ги задоволило и същевременно лишило от тонове неприятности, които човек би имал само благодарение на Виндоуз.

А тогава защо хората, които имат такива нужди (какъвто и да е процентът им), не ползват Убунту? Странно нещо. Отивам в магазина да си купя храна, има промоция на телешки пържоли за 2 лв. килото, а аз си купувам свински за по 10 лв. Що ли не ми се е случвало? :o

Искаш ли да подходим по обратния ред? Кажи ми ЕДНА смислена причина човек да предпочете Винбозе пред Mac OS X, различна от такава като "Ами програмата ми за фактури, която струва 50лв, е само за Винбоуз!". За да не се изложиш евентуално ще ти подскажа, че също лаф от сорта на "Ами защото има много повече програми за Винбозе от колкото за Мак" ще накара публиката да изпадне в бурен смях. :)

Ще ти кажа две - по-ниската цена и по-голямата "конвертируемост" на файлове, създадени с Уин-програми, спрямо такива, създадени с Мак-програми.

Я ми кажи къде точно видя 50% разлика, че и този момент съм го проспал? Аааааааааа, сещам се! Ще извадиш на момента някой Асус, Ейсър или подобен лаптоп със сходни характеристики на даден Епъл. Нали?

Да, разбира се, и това е напълно в реда на нещата, това е, за което говоря. Или сравнения на Асус, Ейсър и т. н. с Мак са забранени? :)

А защо не погледнеш цените на някое Сони примерно и не ми посочиш там къде са въпросните проценти разлика? Обаче нали няма да мръднеш назад и ще кажеш "Чи к'фо? Нали пак си е лаптоп, нали пак върви?" - ма да, прав си.

Но да не кажеш че съм лош човек, ето ти и сравнение на Мак със Сони Вайо (без да ровя специално):

Някъв макбуук (от по-евтините) - за 2400 лв.

http://laptop.apple.apple-macbook.macbook-...6.interacom.eu/

Сони с малко по-добри характеристики по отношение RAM, HDD и особено монитор (15 инча с/у 13) за грубо 1400 лв.

http://pcstore.bg/laptopi/sony/Sony_Vaio_NS_Series_NS140E_W/ :o

То и Дачия също е автомобил, също върви... досуш като едно БМВ. Нали?

Това ти го казваш, но аз бих го оспорил :)

Давай, изненадай ме с нещо ново. Моля те. wink.gif

Добре. Но като се събудиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се потребителите на Мак Ос да си останем 4,86 процента, и да нямаме подобни проблеми......
Точно затова препоръчвам мак на всеки "начинаещ".

Недей така. Че ако хората започнат да слушат теб и такива като теб, току-виж Мак се изравнил по пазарен дял с Уиндоус, или дори го надминал и тогава там ще започнат да се срещат същите проблеми, каквито сега при Уиндоус

Питаш колко често MS пускат ъпдейти за Уиндоус?

Доста често. Убеди се сам, само сортирай ъпдейтите по дата на пускането им

http://www.microsoft.com/downloads/en/resu...&stype=n_dc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тогава защо хората, които имат такива нужди (какъвто и да е процентът им), не ползват Убунту? Странно нещо. Отивам в магазина да си купя храна, има промоция на телешки пържоли за 2 лв. килото, а аз си купувам свински за по 10 лв. Що ли не ми се е случвало? :o

Как ги измисляш тези неща... къртиш мивки. :hilezh:

Лошото е, че в магазините продават само телешки пържоли и принципно почти никой не знае как изглеждат свинските... от там и цялата драма.

Ще ти кажа две - по-ниската цена и по-голямата "конвертируемост" на файлове, създадени с Уин-програми, спрямо такива, създадени с Мак-програми.

Сега, ако теб те урежда да караш Дачия - приемам първият ти аргумент. В крайна сметка всеки има право на лош вкус :)

А втората причина не я разбирам... явно и ти не си бил много сигурен щом си я сложил в кавички ;) Ако искаш разясни ми малко повечко и съм готов да я обсъдим.

... казах "смислена причина". Може би си пропуснал? :)

Да, разбира се, и това е напълно в реда на нещата, това е, за което говоря. Или сравнения на Асус, Ейсър и т. н. с Мак са забранени? :)

Не, не са забранени, но малумни. Точно толкова малумни колкото да сравняваш Дачия с БМВ... :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но да не кажеш че съм лош човек, ето ти и сравнение на Мак със Сони Вайо (без да ровя специално):

Някъв макбуук (от по-евтините) - за 2400 лв.

http://laptop.apple.apple-macbook.macbook-...6.interacom.eu/

Сони с малко по-добри характеристики по отношение RAM, HDD и особено монитор (15 инча с/у 13) за грубо 1400 лв.

http://pcstore.bg/laptopi/sony/Sony_Vaio_NS_Series_NS140E_W/ :hilezh:

Макбук DDR3, Sony Vaio DDR2........ Какво да говоря още.... Намер иСони с ДДР3 и тогава сравнявай...... И какво стана? Май мака по-евтин........

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги измисляш тези неща... къртиш мивки. :hilezh:

Лошото е, че в магазините продават само телешки пържоли и принципно почти никой не знае как изглеждат свинските... от там и цялата драма.

Абе, аз тука нещо за Убунту-то те питах, ползвах аналогия, за да е по-ясно, ама то по-сложно май станало. Ако разбирам твоята - Убунтото не се продава по магазините, един вид хората нямат достъп до него и не знаят как изглежда.... Така ли е? И защо?

Моля, отговаряй за Убунто-то, не за пържолите, аз аналогии повече няма да ползвам.

Сега, ако теб те урежда да караш Дачия - приемам първият ти аргумент. В крайна сметка всеки има право на лош вкус ;)

А втората причина не я разбирам... явно и ти не си бил много сигурен щом си я сложил в кавички :o Ако искаш разясни ми малко повечко и съм готов да я обсъдим.

Нали ти си чел 9-те страници на темата. Аз там дадох пример как един мой кореспондент с Мак не успя да отвори .doc-файл, който му бях пратил. Не успя да си инсталира и пратените му от мен конвертори, даже не съм го карал да ги търси, аз му ги намерих. Пък в тези 9 страници се казва колко по-интуитивен бил Мак ОС-ът от Уиндоус. Пък аз в практиката виждам друго.

... казах "смислена причина". Може би си пропуснал? :)

Току-що обяви покупката на PC-базиран лаптоп с еднакви и по-добри характеристики от Мак-лаптоп на 1000 лева по-евтина цена за безсмислена причина.

Еваларка ти връчвам :)

Не, не са забранени, но малумни. Точно толкова малумни колкото да сравняваш Дачия с БМВ... :o

Пак ще повторя - малоумното сравнение на Дачия с БМВ ти го направи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...