Jump to content

АБС-проблем


Ghoulish

Recommended Posts

прегледай бушоните над акумолатора и ако са зацапани ги смени :)

Смених единия бушон беше леко черен и се оправи благодаря ти мн колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прегледай бушоните над акумолатора и ако са зацапани ги смени :respekt:

колега да те питам още нещо знам че е друга тема но тай като ми помогна за бушона може да си чувал и за нещо такова та въпросът ми е колата ми започна да загрява според мен беше термостата смених го после докато я обезваздуша мн мъки но наи накрая стана варвя 3 4 дена и току що ми изхварли водата и имаше ваздух в системата пак обезваздуших и я покара после вс нормално на какво може да се дължи това.През този период когато беше добре сутрин когато я изкарвам и и проверяван водата вс е наред дори си има налягане вав системата.Благодаря ти предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги,надявам се някой да даде добър съвет относно проблема ми.Преди седмица абс-а започна да сработва без нужда малко преди колата да спре(много е дразнещо).От Варна съм и реших да отида в Автотрейд.Там 1во ми затриха грешките и казаха че съм готов,заминах си и след около 2 3 км. проблема отново се появи,върнах се,качиха я на стенд и казаха че бил някакъв датчик...както и да е смениха го.Първия ден колата беше добре и сега пак същото.Аз ще отида пак там,ако не друго,то поне да ми върнат парите,но моля ако някой е имал подобен проблем да ми даде съвет или да каже в кой сервиз да отида.Бл

колега и аз имам съштия проблем и се опитвам в момента да го оправя след малко ште влизам в канала да погледна и датчиците надявам се да го оправя но не ходи повече в автотреид и ако можеш си земи парите аз ходих там да ми настроят нафтоватра помпа и ми я осраха савсем колата беше добре като изклучим помпата имах малък проблем уш ми я настроиха всичко добре ставам сутринта като е студена колата не пали вартя вартя запали мн трудно и почна да пуши бяло отидах в младост на пазарчето от горната страна има едни гаражи и сервиз на бош излезе че помпата е върната максимално на обратно и дебитомера ми сменен със развален личеше си че е сменян даже пари не ми върнаха от автореид центроваха ми момчетата помпата дадах и 100 лв за втора употреба дебитомер и 30 лв за труд и диагностика и всичко е ок но в автотреид са мошенници Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с АБСа. Първоначално почна да се включва при леко натискане на спирачката и след време светна и лампата. На задния мост нали от двете страни има едни предпазни ламарини, точно зад дисковете. При мен са поизгнили и даже от едната страна я махнах. Та мисълта ми е възможно ли е поради липсата и да ми се зацапва датчика и затова да ми дава това: 

3 Faults Found:
00290 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Left (G46)
        35-00 - -
01276 - ABS Hydraulic Pump (V64)
        16-10 - Signal Outside Specifications - Intermittent
00290 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Left (G46)
        16-10 - Signal Outside Specifications - Intermittent
тази втората грещка се изчисти
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Къде се намира този модул на АБС-а на Ауди А4-1.8Т, Куатро, седан 1999 г.

 

На Ваг като се закачи дава грешка че имало лош + с Арматурното табло от АБС-а към него . Което е глупаво и предполагам че нещо в компера откача или АБС а си заминава.

 

 

Component and/or Version: ABS/EDS 5.3 QUATTRO D10

                                
1 Fault Found:
01203 -  Electrical Connection between ABS and Instrument Cluster
        03-10 -  No Signal - Intermittent
 
Ростеч казва това
 
01203 - Electrical Connection between ABS and Instrument Cluster: No Signal
Possible Symptoms
ABS Malfunctions
Possible Causes
Wiring between ABS and Instrument Cluster defective
ABS incorrectly coded
Instrument Cluster defective (rare)
Possible Solutions
Check Wiring between ABS and Instrument Cluster for Short to Plus
Check ABS Coding
Check Instrument Cluster
Редактирано от kossis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги,надявам се някой да даде добър съвет относно проблема ми. Като натисна спирачката При не работещ двигател педала потъва почти до доло като го натисна до доло 2-з пъти се управя.Oбаче като я запаля и карам около 5-6 метра педала пак почва да потъва почти до доло.майстора ми каза че е от помата смених я с нова с нея смених маслото обезвъздуша спирачките но проблема си остана след това ми каза че е от abs купунга.на таблото си свети abs отначало до като е на конктакт и после изчезва

закачихме я на диагностика и там не показа грешка

колата е a3 1.9 tdi 2003 gd това е първата ми кола

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо задължително си оправи правописа и после си обезвъздуши добре спирачките. И цялата система да подмениш пак ще имаш този проблем като има въздух в системата.

 

Майстора ти също е за смяна. 

 

Ако беше от помпата педал щеше да потъва понякога само-непостоянно.

АБС-а няма отношение към потъването на педала също.

 

В сервиз е рядкост да ти обезвъздушат читаво спирачките-досадно е и пипкаво, та аз го правя сам за да съм сигурен че са ок.

Редактирано от kossis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...