Jump to content

А4-97г. Проблем с перката за охлаждане


melano

Recommended Posts

Колеги, вчера забелязах нещо странно от известно време нечувам перката за охлаждане да се включва. минали години през лятото при големи жеги и в задръствания редовно чувах как фучеше. това лято не съм я чул нито веднъж интересното е че аз следя температурата на водата непрекъснато докато шофирам и никога не се е качвала над 90 градуса седи като закована дори и сега когато имам съмнение за проблем с перката ! но си спомням че преди като оставя колата на място прката се включваше. Днес направих следния опит оставих колата да работи на място и чух по някое време като загря че се включи перката на климатика за малко въпреки че той не беше пуснат и се чудя дали ако има повреда в другата перка, перката на климатика не се включва тогава за да охлади радятора дали е нормално това! ако някй знае нека да напише!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много не разбирам...ма днес съм "у всека манджа мерудия" :flipoff:! Втората перка е електрическа и се включва при загряване на колата до 90 гр или при включване на климатика. Така, че според мен е нормално ако не достигаш 90 гр. да си само на "виско" перката и електрическата да не се включва. Точно обратното: Повреда има, тогава когато ел.перката се вклюва и на студена кола. Това при мен се дължеше на проблем с температурния датчик и колата влизаше в сервизен режим и включваше"за всеки случай" веднага ел. перката, благодарение на което по-бавно загряваше, съответно по-висок разход на мазут :hilezh:,колебания в оборотите на празен ход и ненужно включване на погревните свещи! Така, че свиркай си и пей сърце-вози на воля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...