Jump to content

Стържене при отпускане на съединителя


gicho76

Recommended Posts

Съединителя е сменян с нов преди 2000км.

Има някакво стържене /дрънчене/ при отпускне на съединителя и по-точно след зацепването му със скоростната кутия.

При отпуснат съединител и запален двигател при натискане на скоростния лост в всички посоки на скоростите пак започва същото стържене, като се променя силата му в зависимост от натиска който се упражнаява върху лоста. Най-силно е при силен натиск, а при отпуснат почти спира.

Оприличавам го на нещо разхлабено в скоростната кутия, което започва да се върти при зацепване на кутията със съединителя /някакъв първичен вал който се върти винаги при зацепване/ но неразбирам кой знае колко.

моля за мнения за локализиране на проблема ако някой се е сблъсквал или познава предавателния механизъм на този автомобил, защото от сервиза сменил съединителя са категорични че не е съединител и ми искат голяма сума за ремонт на скоростната кутия, а в други сервизи казват обратното - сединител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя е сменян с нов преди 2000км.

Колега аз имах подобен проблем след смяна на съединител при натискане обаче при мен се чуваше стържене като ламарина в ламарина много силно и при загряване на колата още по силно но след рекламация на сервиза който изварши ремонта се оказа че лагера на съединителя е дефектен и от него идваше този шум след смяната му всичко си дойе на място.Но туй като комплекта съединител беше купуван от АУДИ ми го смениха и ми казаха че това е 1 на 1 000 000 .Надчвам се да сам бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема 99.99% е в скоростната кутия. Проверете има ли изобщо масло в нея. Така както го описваш мисля че съдинителя ти няма проблем. Главоболието идва от скоростите. Имахме подобна случка с едно Рено. В кутията му имаше един напръстник масло. Съветвам те да не ремонтираш кутия а да си търсиш втора употреба. Ще минеш доста по -евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема 99.99% е в скоростната кутия. Проверете има ли изобщо масло в нея. Така както го описваш мисля че съдинителя ти няма проблем. Главоболието идва от скоростите. Имахме подобна случка с едно Рено. В кутията му имаше един напръстник масло. Съветвам те да не ремонтираш кутия а да си търсиш втора употреба. Ще минеш доста по -евтино.

мерси за мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДр колега и аз имам същия проблем със стърженето от по-висока към по-ниска предавка.Не го прави постоянно но на 20 превключвания 1 например.Смених маслото на скоростната кутия но проблема си остана.

Ако някои има други идея казвайте :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема не е отстранен, дайте още мнения, преположения или съвети
Пробваи на загасен двигател,като превключваш дали пак го има този проблем ако изчезва проблема ти е менте съединител имах абсолютно същия проблем.Успех
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...