Jump to content

болтове


Recommended Posts

клеги като купувате болтове за глава внимаваите какво пише на тях!2 пъти копувам нови и духа гарнитура малко след това!смених глава проверих блока всичко е ок но духа!сега при последното сглобяване открих че ми се разтягат още при стягането!2 пъти взимам на гиотце и сега реших че ще взема маиле бяха в едно кесе 10 и 2 насипни!докато гиотцето беше ж кутия и болтовете бяха вакумирани!видях на насипните че пише 9.0 и се сетих че това означава какъв е болта(колко е здрав).обиколих няколко познати стругари и се оказа че е така!това са стандартите за здравина а те са

5.6 обикновенните от магазина за крепежни материали

8.8 малко по якостни

10.9 високо якостни

12.6 наи яките

такива 9.0 не съществуват изобщо!разопаковах останалите те бяха 10.9!Значи 10 са 10.9 и 2 са 9.0?????Познаите какво стана???? 2та се разтегнаха още на 6о нм!!!!другите са ок!а новото гиотзе което свалих беше 8.8!

Първата цифра от номера се умножава по 100 и това показва нм които издържа болта на разтягане!

значи първо се стяга на 40 после на 6о и като завуртиш на 180 градуса отива на над 10 кг а болтовете дъжат до 8кг.

жалко че трябваше да сваля 3 пъти главата за да разбера това!!

а тъговците нямат никаква вина за това,защото в техните програми никаде не пише болтовете какви са!болтове8.8 има и по железариите а аз ги слагам на главата!!!луда работа!!!

никога няма да се оправим в тая тъпа страна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клеги като купувате болтове за глава внимаваите какво пише на тях!2 пъти копувам нови и духа гарнитура малко след това!смених глава проверих блока всичко е ок но духа!сега при последното сглобяване открих че ми се разтягат още при стягането!2 пъти взимам на гиотце и сега реших че ще взема маиле бяха в едно кесе 10 и 2 насипни!докато гиотцето беше ж кутия и болтовете бяха вакумирани!видях на насипните че пише 9.0 и се сетих че това означава какъв е болта(колко е здрав).обиколих няколко познати стругари и се оказа че е така!това са стандартите за здравина а те са

5.6 обикновенните от магазина за крепежни материали

8.8 малко по якостни

10.9 високо якостни

12.6 наи яките

такива 9.0 не съществуват изобщо!разопаковах останалите те бяха 10.9!Значи 10 са 10.9 и 2 са 9.0?????Познаите какво стана???? 2та се разтегнаха още на 6о нм!!!!другите са ок!а новото гиотзе което свалих беше 8.8!

Първата цифра от номера се умножава по 100 и това показва нм които издържа болта на разтягане!

значи първо се стяга на 40 после на 6о и като завуртиш на 180 градуса отива на над 10 кг а болтовете дъжат до 8кг.

жалко че трябваше да сваля 3 пъти главата за да разбера това!!

а тъговците нямат никаква вина за това,защото в техните програми никаде не пише болтовете какви са!болтове8.8 има и по железариите а аз ги слагам на главата!!!луда работа!!!

никога няма да се оправим в тая тъпа страна!

Колега ако не те затруднявам дай снимка на означенията на някакъв болт, че не успях да се ориентирам коя цифра умножаваш по 100.(дай някакъв пример) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако не те затрудявам да те помоля да НЕ цитираш когато отговаряш непосредствено на някое мнение. Мерси за което.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болтовете за главата са с клас на якост 10.9. Ще ти е много по лесно ако при затягането им използваш динамотричен ключ. Така ще си сигурен, че си достигнал предписаното усилие на затягане на болтовете.

DSC00074.JPG

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болтовете за главата са с клас на якост 10.9. Ще ти е много по лесно ако при затягането им използваш динамотричен ключ. Така ще си сигурен, че си достигнал предписаното усилие на затягане на болтовете.

Искаш да кажеш,че на всички автомобили болтовете се стягат с едно и също усилие :lol: ? Има глави които например се притягат с малко килограми, а след това се стягат на градуси(справки AUTODATA). Разбира се, че използвам динамометричен ключ ,но нали трябва да знаш с колко килограма трябва да го стегнеш. Въпросът ми беше как да се ориентираме по надписите на болтовете.

П.п. Така вече позволено ли ми е да цитирам.Ако има още специални указания свързани цитирането ще ги приема :hilezh:

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

не се ебаваите!по схемата на стягане,40 нм.60 нм.и 180 градуса!аре сметнете колко кг е след 180 градуса!!!!!а болтовете които се продават са 8.? забравих вече!колко кила са това!

а те като са от кашкавал не динамометричен ключ специалист от марс да доиде това е положението!

а как се определя колко нм си стегнал без ключ аз не мога без и за това стягам с ключ!главата е друга шлаифана е веднъж и преди последното стягане я носих и я провериха и тя и блока са абсолютно прави!

снимки не мога да кача на болтовете!!!!!на главата на болта има едни цифри първата се умножава по 100 и това са нм-трите!

аиде със здраве

да ти е честит ключа,а можеш ли да работиш него?!?

Редактирано от Георги Ангелов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...