Jump to content

Проблем с Ауди 200 КГ мотор - прекъсва на студено


audi200ti

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следния проблем. Като запаля сутрин колата пали идеално и работи перфектно на малки обороти но като я форсирам почва да прекъсва и като отпусна гаста почти изгасва. Когато загрее се оправя. Ако някои е имал същият проблем или знае лек нека пише. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Здравейте колеги, имам следния проблем. Като запаля сутрин колата пали идеално и работи перфектно на малки обороти но като я форсирам почва да прекъсва и като отпусна гаста почти изгасва. Когато загрее се оправя. Ако някои е имал същият проблем или знае лек нека пише. Мерси предварително.

Карам такъв атомобил вече 17год.(от 1992 :bia: ) и съм му правил почти всичко - има няколко възможности:

1.отстрани на блока под свещите има едно устройство(warmlaufregler-регулатор на налягането в нагнетателя) т.е.температурен коректор с вакумно управление. При студен мотор и при подаване на пълна газ(управлява се от втория ключ на дроселната клапа) коригира налягането върху челото на буталцето в разпределителя. Устройството е електромеханично и реглажа му е сложен. Ако те интересува мога да ти дам данните за управляваното налягане при различните температури.

2.важно е никъде да не разрежда (vacuum leak).

3.веднъж имах пробив на високоволтов кабел в участъка на дистрибутора и при затворен капак се получаваше прекъсване.

4.възможно е да имаш запушена или не добре работеща дюза.

5.клапата над въздушния филтър може да не е добре регулирана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Карам такъв атомобил вече 17год.(от 1992 :hilezh: )

Случвало ли ти се е да ти светва лампата check engine? Предположения от какво може да е?При бащата светва над 4000 оборота :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...