Jump to content

Обезвъздушаване на 2.5 ТДИ


Peppy-s-passata

Recommended Posts

Така сменихме филтъра на картерни газове и както знаете, за да се извади се свалят тръбичките на нафтовата помпа. Сменихме го тоя забутан филтър и тръгнахме да палим оказа се,че на помпата в резервоара и е дошло времето...сменихме я и нея, но все още неможем да запалим колата. Четох из форума, че при смяна на филтъра после трябва да се обезвъздуши горивната система и т.н. ПРоблема ми е, че не намерих информация как се прави това???

На кратко - Как да обезвъздуша тоя кютук дето са ми го сложили за двигател???

Това ли е начина????

Редактирано от Peppy-s-passata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в предишната тема която пусна ти обиасниха как. кое не разбра?

колата гореше ли ти масло нали каза че пуши

Редактирано от b5 2.5 tdi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в предишната тема която пусна ти обиасниха как. кое не разбра?

колата гореше ли ти масло нали каза че пуши

Да този проблем сме го оправили(надявам се), проблема е, че немога да запаля колата след като смених и горивната помпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развий тръбите на нафтата, където влизат в главите и върти докато протече нафта, около 10 секунди. След това завий тръбите и колата ще запали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сменихме филтъра на картерни газове и както знаете, за да се извади се свалят тръбичките на нафтовата помпа. Сменихме го тоя забутан филтър и тръгнахме да палим оказа се,че на помпата в резервоара и е дошло времето...сменихме я и нея, но все още неможем да запалим колата. Четох из форума, че при смяна на филтъра после трябва да се обезвъздуши горивната система и т.н. ПРоблема ми е, че не намерих информация как се прави това???

На кратко - Как да обезвъздуша тоя кютук дето са ми го сложили за двигател???

Това ли е начина????

Къде се намира тоя филтър за картерните газове и колко струва?

А горивния в резервоара ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развий тръбите на нафтата, където влизат в главите и върти докато протече нафта, около 10 секунди. След това завий тръбите и колата ще запали.

OK ще пробвам да видя какво ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми откачих тръбичката, която влиза в филтъра и видях, че не подкачва. Сега колата е при този "майстор" дето установи повредата на горивната помпа и дето ми сложи новата....да видим професионалното му мнение. Тази кола я имам от 1 месец и заради тоя "майстор" не съм я карал през половината от това време.... направо ми е жал за нервите ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ауди до мисля средата на 2001 или 2002 г. нафта се подкачва от ГНП -то. Т.е. с много въртене. Ауди ползва специална вакуумна система за доставянето на нафтатата го ГНП-то. После го промениха и помпата в резервоара подкачва с малко налягане към ГНП, там обезвъздушаването става доста бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра е за картерните газове е точно до този на маслото, струва 140лв. Горивния филтър е точно пред акумулатора от дясно на двигателя.

На Ауди до мисля средата на 2001 или 2002 г. нафта се подкачва от ГНП -то. Т.е. с много въртене. Ауди ползва специална вакуумна система за доставянето на нафтатата го ГНП-то. После го промениха и помпата в резервоара подкачва с малко налягане към ГНП, там обезвъздушаването става доста бързо

Да разбирам ли, че някои от вакумите може да си е отишъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно майстора ти е за подмяна, щом вече месец те е вкарал във филми. Ти кола имаш ли или нямаш? Аз нямаше да изтърпя подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, целият форум сте на банкет у нас. Най-накрая и намериха проблем и вече гордо си я карам, само трябва да навъртя малко километри да изхвърли боклуците и маслото по ауспуха и да не пуши грам. Оказа се, че имало и спукан маркуч в резервоара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора го уведомих, че ако не ми оправи колата ще бъде сменен и проблема беше решен. Незнам как е стигнал до проблема, знам само, че е свалял резервоара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям стимул, ей... В тая криза всеки клиент е важен. Да ти е честита придобивката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здр. колеги, карам Ауди а4 1.9тди 97г. имах малак теч на нафтовата помпа но нямах проблеми с паленето,днес отивам на бензиностанцията да зареждам и като се качих неиска да запали имали вероятност да е засмукала въздух и заради това неможе да запали,мога ли да подкачам ручно нафта от някаде или да я карам на майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...