Jump to content

Проблем с таблото на А3 1.9TDI 2000г.


sashimoto

Recommended Posts

Здравейте колеги! Предполагам знаете за проблема във фрeнските табла (забравих им името), които имат фабричен дефект и се скапват в един момент и правят каквото си искат, а именно температурата е 120 и повече градуса, а горивомера ту пищи, че нямаш гориво (-5-6 пъти за минута), ту е наполовина или до горе. Смяната с VDO e възможна ако може да се намери такова.

Дали някой знае от къде мога да си нямеря схемата на това табло, защото до колкото разбрах се сменя един чип, който управлява въпросните уреди, но незнам кой точно и дали мога лесно да си го намеря, колко струва и т.н или съответно как се отстранява този проблем. Със сигурност проблема не е в букси и кабели, тествал съм многократно през OBD интерфейса

P.S. Четох всички подобни теми, но никъде не се говори за по-детайлна информация за поправка или решение на проблема освен смяна на таблото с VDO (което всъщност не се намира). В Porsche е 1600лв :hilezh:

Редактирано от sashimoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и АЗ имам същия проблем особено с горивото, дали не е бензиномер?

не е :hilezh: сменях го 3 пъти. И при мен главно проблема е с горивото. Темературата в повечето случаи е ок. За съжаление е от таблото при мен, при тебе колега може и да е от поплавъка, ама е по-малко вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sre6to sumata ot 150lv gi opraviam,smeniam i preprogramiram procesora koito upravliava uredite

Супер колега, за колко време става тази процедура и на 100% ли става или зависи от модел на таблото или пр., в София ли си, дай някакъв контакт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ot Varna sam ,Magneti Marelli sa tablata,dosta sam smenil,ako vi se igae razglobete zadnia kapak na kiometraja,zahranete tabloto- sinia i zelena buksa s edna zapalka nagreite po malkia procesor/po sredata na tabloto e/dai na kontakt i vij rezultataprocovete defektirat sled vreme

0896876831

post-4156-1268762462.png

Редактирано от nasko.a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ot Varna sam ,Magneti Marelli sa tablata,dosta sam smenil,ako vi se igae razglobete zadnia kapak na kiometraja,zahranete tabloto- sinia i zelena buksa s edna zapalka nagreite po malkia procesor/po sredata na tabloto e/dai na kontakt i vij rezultataprocovete defektirat sled vreme

0896876831

Проблема е, че явно ще отнеме време докато някак си таблото стигне до теб, а пък аз използвам колата ежедневно и ми е почти невъзможно да остана без нея за момента (при такъв относително малък проблем). Какви са тези "procovete" и това ли е чипа който дефектира, само чрез смяна става ли или изиксва и и други процедерури (какви?), лесно ли се намира. Мерси за инфото :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа проблема идва от студена спойка на процесорчето.Оправя се чрез нагряване с горещ въздух.Най-добре се обърнете към човек,който се занимава с ремонт на електроника (телевизори,монитори и др.) ,той да го нагрее и оправи спойките.Има вероятност обаче и проблема да идва от другъде естествено.Колегата май е по-запознат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм сигурен, че е дефектирал процесора, само че незнам от къде да си го купя и дали само чрез смяна ще стане или трябва да се програмира :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти съм убеден , че е студена спойка тъй като страдах от същия проблем преди време и го оправиха само със запояване :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти съм убеден , че е студена спойка тъй като страдах от същия проблем преди време и го оправиха само със запояване :flipoff:

Колега, къде го ремонтираха и на каква кола е бил проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
sre6to sumata ot 150lv gi opraviam,smeniam i preprogramiram procesora koito upravliava uredite

колега може ли координати. Аз също има проблем с таблото: температурата и волтметъра. Казаха ми че проблема е в процесора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моето табло е Магнети марели имам проблем с дисплея (предполагам знаеш за какво става дума) Някакво решение имаш ли?Ето ти снимка да видиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моето табло е Магнети марели имам проблем с дисплея (предполагам знаеш за какво става дума) Някакво решение имаш ли?Ето ти снимка да видиш

има, смяна с нов дисплей, виж има обави за това в купува/ продава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Nee lo6a spoika,samia procesor defectira,akato se zgree srabotva,no za kratko,ste popitam kolega ot Sofia dali mu se zanimava s tova

Колега и мен ме интересува за София. Варна ми е бая далечко сега. Иначе и аз съм с магнети марели и имам проблем с бензиномера и температурата. Ходих да ми презапоят пистите обаче ефект няма. Ако наистина може да се оправи това, ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се и аз, за човек от София, които да ремонтира таблата ? При мен проблема е само при горивото, засега :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Ужас, проблема се задълбочи при мен, сега вече и температурата отива на 120 градуса и седи там 10-15 минути и през това време мига дисплея че колата прегрява, съответно не ми позволява да си пусна климатика докато не отиде на 90 градуса. Горивомера през това време извършва всевъзможни показания, като най-много "играе" в спрало положение на колата, тогава зумера пищи на всеки 10 сек. - ужасно изнервящо!!! :rolleyes: Доколкото разбрах тези чипове се поръчват от майната си (не в България) след това се програмират и проблема се оправя, но има възможност и да не стане или пак да се развали. Програмира се с по-нова версия на софтуер. Чипа струваше някъде към 60 евро. Вече се чудя какво да правя идва ми да счупя таблото с някакъв голям чук! :rotcol:

p.s. ако някой знае по-елементарно решение моля помогнете ! Мразя ги тези Magnetti Marelli !!!!!

Редактирано от sashimoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колега, кажи реши ли проблема с таблото. Дай координати ако имаш на майстор който се занимава с тези табла. Мерси.

PS: Мисля, че таблата бяха на Jaeger (френски) за А3 ките

Редактирано от yordany
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Аз съм със същия проблем. Има светнати хора за това и в София. Намират се в Бъкстон (бившия монтажен център на Авител). Видяха колата и казаха, че срещу 150 лв. ще се справят. Тези дни ще я карам да я излекуват (надявам се) и ще пиша пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...