Jump to content

Въпрос за спирачки А4 В5


Recommended Posts

Колеги на мой приятел с А4 В5 авант 1.9 TDI AFN мотор има следния проблем: педала на спирачките е много мек и като го натисне започва да спира когато стигне чак долу и се налага да се напомпа няколко пъти за да спре. Каза ми, че са му обезвъздушили спирачките и е пак така.

Та питането ми е дали ABS се обезвъздушава така както на кола с овикновенни спирачки или си е необходима някаква друга процедура и възможно ли е да не са обезвъздушили грамотно системата или проблема да идва от помпата на спирачките? Моля дайте съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на мой приятел с А4 В5 авант 1.9 TDI AFN мотор има следния проблем: педала на спирачките е много мек и като го натисне започва да спира когато стигне чак долу и се налага да се напомпа няколко пъти за да спре. Каза ми, че са му обезвъздушили спирачките и е пак така.

Та питането ми е дали ABS се обезвъздушава така както на кола с овикновенни спирачки или си е необходима някаква друга процедура и възможно ли е да не са обезвъздушили грамотно системата или проблема да идва от помпата на спирачките? Моля дайте съвет.

По стандартната схема се прави/започвайки от най далечното колело/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега така са го правили, но съм чувал за някакъв стенд който бил специално за обезвъздушаване на АБС има ли такова нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега така са го правили, но съм чувал за някакъв стенд който бил специално за обезвъздушаване на АБС има ли такова нещо?

Не.Всичко си е по нормалния начин.Колкото съм обезваздушил не е имало проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на мой приятел с А4 В5 авант 1.9 TDI AFN мотор има следния проблем: педала на спирачките е много мек и като го натисне започва да спира когато стигне чак долу и се налага да се напомпа няколко пъти за да спре. Каза ми, че са му обезвъздушили спирачките и е пак така.

Та питането ми е дали ABS се обезвъздушава така както на кола с овикновенни спирачки или си е необходима някаква друга процедура и възможно ли е да не са обезвъздушили грамотно системата или проблема да идва от помпата на спирачките? Моля дайте съвет.

proverete da nqma spukan markuch na spirachen aparat.dr ne se seshtam

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега така са го правили, но съм чувал за някакъв стенд който бил специално за обезвъздушаване на АБС има ли такова нещо?

Колега, ами знам че при ABS няма специален стенд, но знам че за системата е по добре да се прави обезвъздушаване на запален мотор (поне аз така го правя) и вече процедурата е стандартна на там от най-далечното колело до най-близкото. До колкото знам колата се пали за да работи помпата. Ако искаш пробвай като е изгасена и натисни педала след това без да пускаш запали и той омеква лекичко. Поне това аз знам. Ако е от маркуч то нивото на спирачната течност спадали? т.е. губи ли спирачна течност? А и последно колата трябва да е здраво стъпила на земята да не е дигната на стенд или нещо такова! Дано да съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...