Jump to content

Колата не пали !


Recommended Posts

Здравейте , имам следния проблем : Аудито ми беше повредено - бензиновата помпа беше заминала , взех друга , сложиха я , колата запали от раз и тръгна . На другия ден я поразкарах малко и я оставих . На следващия ден слизам , давам контакт и дотук !!!! Уредите светват , привидно всичко е наред , но след като дам на контакт няма никакъв признак на живот - нито звук , нито да завърти НИЩО . Свалих акумулатора , заредих го , сложих го , но положението си е същото . Какво да е станало ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблем в стартера, изваден/окислен кабел на шалтера, прекъсната маса двигател-купе, замърсени клеми на акумулатора, повреден клеморед на контактния ключ, повредена аларма, ако е автоматик - селектора не е на "P" или "N" ... На бутане пали ли (ако не е автомат естествено)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аларма нямам , не е автоматик , а на скорост не съм я пробвал . Остават другите варианти . А самия акумулатор може ли да е заминал , защото като погледнах окото не зеленееше , а сякаш чернееше !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти дадът ток и запалиш значи е паднал акумулатора. Все пак не е лошо да го замериш с мултицед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нов акумулатор и на скорост не запали . Остават другите варианти - '' проблем в стартера, изваден/окислен кабел на шалтера, прекъсната маса двигател-купе, замърсени клеми на акумулатора, повреден клеморед на контактния ключ '' . Освен на майстор някакъв начин има ли да разбера сам какво е станало ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако продължава да не върти на стартер и с новия акумулатор можеш да провериш с пробна лампа дали навсякъде идва захранване. Предполагам, че като дадеш на "контакт" чуваш как за 1-2сек. помпата на инжекциона подкачва? Нямаш АГУ/ГИ на колата нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма газ колата , но и помпата не се чува сякаш . Ще пробвам с лампата , но лошото е , че не знам къде да търся за напрежение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Добре , че са колегите от Ловеч и по-точно kaica_niko , който ме свърза с един майстор . Не знам по другите населени места как е , но тук просто няма такива омрази :lol: въртят те по толкова много време , че направо свят ти се завива - да ми сменят бензиновата помпа чаках месец ;)

Редактирано от Riverdalee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано да свършите работа колега,пък после ще се съберем :rolleyes: човека е точен и винаги си върши съветсно работата.и аз съм свободен утре така, че може да звъннеш по някое време ако ви трябва помощ

Редактирано от kaica_niko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

колеги имам проблем с паленето ползвам бутон за стартиране но когато загрее на моменти отказва да запали дайте съвет от бутона ли е или от стартера няма никакъв звук като се опитам да паля

колеги имам проблем с паленето ползвам бутон за стартиране но когато загрее на моменти отказва да запали дайте съвет от бутона ли е или от стартера няма никакъв звук като се опитам да паля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премери с пробна лампа дали идват +12В на шалтера на стартера, когато натиснеш бутона. Ако идват огледай добре "маса-та" между двигателя и купето и дали не са замърсени клемите на акумулатора - почисти ги профилактично. Ако всичко е ОК до стартера, но не върти вероятно са ти износени четките на стартера или имаш проблем с колектора на ротора на стартера.

Ако не идват +12В при натиснат бутон търси проблема в самия бутон или захранването до него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...