Jump to content

audi B4 2.0 ПРОБЛЕМ


tiavor82

Recommended Posts

zdr. kolegi

dali shte moje da mi pomognete ?

karah si kolata i zagubi moshnost kolata - tj e na gas i vednaga prevkluchih na benzin ,no njmashe promjna zagasna.

ima Тok po kabelite , idva i benzin .ne se bushonite.

NJKOI DALI SHTE POJE DA PREDPOLOJI KAKVO E STANALO

IZVINJVAITE ZA LATINICATA

Редактирано от tiavor82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен яд есента, оказа се, че е хлабав контакт при бобината.....може от много неща да е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, и аз имам подобен проблем. Както си карам с около 100 км/ч, колата забива нос и при освобождаване от скорост гасне. Това става и при каране на газ, както и при каране на бензин. Лошото в случая е, че като успея да се добера до някой сервиз и искам да открия повредата се оказва, че колата работи по-добре и от швейцарски часовник. Вече се шашардисах. Смених свещи-NGK, кабели-Magnet Merelli, палец-BOSCH, бобината е на 1 година, бензиновата помпа е на 1 месец. Колата е 80-ка B4 със станалия пословичен мотор ABK. Ако някой може да помага - дали със съвет, дали като ни насочи с колегата към правилния човек. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или датчик на Хол. Проверката се прави сравнително лесно и безболезненно. Вади се буксата от делкото и средният кабел от капачката. Кабела от капачката се слага на маса, а средният пин на буксата се замасява с едно кабелче. Ако прехвърли искра на кабела от бобината значи е заминал датчика на Хол, ако не прехвърли искра значи е бобина или комутатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при мен проблема се реши (или поне така си мисля) след като се смени кабелът към бобината и филтърът на газовия клапан. Пообиколих малко из града за да загрее добре няколко пъти и засега проблеми не се наблюдават. Ако пак се появи проблема, ще пиша. Благодаря на всички, които се отзоваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...