Jump to content

Подсветка на външна температура А6 С4


BURKAN

Recommended Posts

Колеги понеже съм свалил таблото да му сменям изгоряли крушки, реших да сменя и крушката която осветява дисплея за външна температура. Знам, че има такава тема как се презапоява тази крушка, но не можах да я намеря. Може ли някой ако се сеща да ми прати линк. Много ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега!

Съжелявам за глупавия въпрос, но този светодиод обикновен ли е?

Аз взех диод който е за подсветка на авторадиокасетофони. Едно към едно са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа не срещнах затруднения. Аз обаче извадих цялото табло от колата. Реших, че ще ми е по удобно отколкото да го усуквам и да бъркам отзад да развивам термометъра. Незнам дали не се бъркам, обаче си мисля, че на въпросната крушка имаше нахлузено едно червено гумено филтърче, което трябва да се измъкне от старата крушка и да се постави на новата (в линка не се вижда да има такова).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да крушка е, ама е много малка и не знам ка ще я презапоя :hilezh:

Във всеки ТВ/ГСМ сервиз срещу символична сума за 5 минути ще ти я презапоят. Понеже съм от кръжока 'ръцете ми пречат', отидох в сервизчето до блока ни и за 2лв ми презапоиха същите крушки на джойстика за огледалата.

Ако нямаш крушка, от Поп Богомил 102 (ако не бъркам номера) си купих за жълти стотинки същите:

o633469139142566250.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш крушка, от Поп Богомил 102 (ако не бъркам номера) си купих за жълти стотинки същите:

Точно от там купих крушката и вече е запоена, само че резултата ще го видя някой друг ден, че имам още друга работа по колата преди да включа таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,имах същия проблем и след като смених няколко крушки за година,проблема го реших по следния начин:напрежението е около-3-3,5волта трябва да се намери + и след това монтираш диод бял 3мм. Свети перфектно,изгаря трудно и не грее. Монтира се за около 15-20минути. УСПЕХ!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...