Jump to content

Чува се нещо като пристъргване на около 2000об.


milen_80

Recommended Posts

Здравей,

Моята кола е също А4 ПД и се чува нещо като пристъргване в диапазона 1800-2000 об./м., най-осезаемо е в момента като пускам газта, само че при мен няма прекъсвания, придърпвания и др.

Сменил съм съединител и маховик, казвам го защото един от симптомите на пристъргването при нашите мотори е той и пак си го има.

Колегите от форума казват, че следва да се погледне изпускателната система (меката връзка) защото може и тя да е виновник за движението на генерацията и в следствие на това да опира някъде и да резонира.

Не знам възможно ли е турбината да издава такива звуци, но това ще значи че е на свършване, а при мен не харчи масло въобще.

Някой ако има други идеи, нека да сподели или ако това е масово поне да знаем, че е нормално и да не се търси причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги,има ли развитие по въпроса?

Интересно ми е да разбера какъв е бил проблема,понеже на служебната Октавиа,пак 1.9п.д. има подобни стържещи звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Моята кола е също А4 ПД и се чува нещо като пристъргване в диапазона 1800-2000 об./м., най-осезаемо е в момента като пускам газта, само че при мен няма прекъсвания, придърпвания и др.

Сменил съм съединител и маховик, казвам го защото един от симптомите на пристъргването при нашите мотори е той и пак си го има.

Колегите от форума казват, че следва да се погледне изпускателната система (меката връзка) защото може и тя да е виновник за движението на генерацията и в следствие на това да опира някъде и да резонира.

Не знам възможно ли е турбината да издава такива звуци, но това ще значи че е на свършване, а при мен не харчи масло въобще.

Някой ако има други идеи, нека да сподели или ако това е масово поне да знаем, че е нормално и да не се търси причината.

МОЯТА ГИ ИМА СЪЩИТЕ СИМПТОМИ ПРИДЪРПВА И ПРЕТРИСАНЕ А И ОТ СКОРО СЕ ЗАДРЪСТИ НЕ МОГА ДА ВДИГНА ПОВЕЧЕ ОТ 120КМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Откри ли някой източника на стържещите звуци?

Сменихме на Шкодата маховик,феродов,притискателен и лагер помпата,но звука остана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Моето Ауди а3 1.9 TDI AHF също пристъргва в този диапазон между 1800 и 2000 об. но когато съм на 2ра скорост, и това ми се случва само за веднъж когато запаля и тръгвам после мога да си ги изредя и да се върна на 2ра, но не стърже. Когато изгася мотора и запаля отново на 2ра предавка в този диапазон пак пристъргва и така....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,това пристъргване може да се дължи на много неще,но пъвото което ми идва на ум е турбината,другото е блокирала паразитна ролка на пистовия ремък -при по-рязка смяна на предавка може да се чува такъв звук.Не знам точно какъв е звъка от пристъргването но на ваше място веднага бих намерил източника на проблема оше в зародиш,че не е добре после.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...