Jump to content

Търся - TP sensor за 90-ка


bekito

Recommended Posts

Здравейте, за първи път съм във форума и ако съм направила някаква грешка предварително се извинявам.Прегледах милион сайтови и званях на още толкова телефона за да намеря TPS колата.На повечето места не разбраха дори какво търся.В превод ми трябва Датчик положение дросолови клапи за ауди 90 2.3 20v 179 коня .Някой ако знае или продава .Пишете ! Спешно!

milo_girl@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди 90 2.3 20v 179 коня

ЗА пръв път чувам за такова ауди! Да не кажем, че няма такъв мотор на 90 ка с такива коне. Ако са те преметнали, това е друг въпрос. Иначе ТПС а е сходен с този на NM а, който (внимавай пак 20V но е 2.0 Е) е 160 коня!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти как разбра, че ти е за смяна точно TPS. Кой и как ти го диагностицира, че не е наред? Кви са ти симптомите на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е А6 , беше с 2.0.Но се наложи смяна на двигателя и сега е с двигател на 90-ка На газ и бензин е, но Датчика положение дросолова клапа стария за нищо става и търся друг.В момента колата се кара само на газ, защото на бензин не държи оборот.На самия тпс механизма е развален , или седи на цяло отворен или е затворен.Всичко абсолютно всичко друго по колата е сменено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси имейла, пращам веднага начин на диагностициране - погледни сайта partenka.com.

Неква мода е напоследък, всеки втори сменя TPS по тия варели.

Колата е А6 , беше с 2.0.Но се наложи смяна на двигателя и сега е с двигател на 90-ка На газ и бензин е, но Датчика положение дросолова клапа стария за нищо става и търся друг.В момента колата се кара само на газ, защото на бензин не държи оборот.На самия тпс механизма е развален , или седи на цяло отворен или е затворен.Всичко абсолютно всичко друго по колата е сменено.

Демек си със стария TPS и търсиш друг, който е за тая кола?

Ако е така си за друг раздел, купува/продава.

Ъъъъъ зависи коя версия ти е компа, щот са два вида TPS-ите за тия курници Pre-March 1990 и Post-March 1990 Единия е с 4 пина букса, другия е с 3. Айдъла е с 2 и на двата модела. Внимавай кво взимаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко абсолютно всичко друго по колата е сменено.

Нали?

И на ваг ком като я закачихте и изписа ТПС ?

Само дето тия мотори не си говорят с ваг - а, да не говорим, че диагностичните букси са три и проблемите с оборотите обикновено далеч не са от ТПС а, а от спецове, дето са въртяли едни небрежни 2 броя винтове на дебитомера. И тая кола докато не се изхвърли газта, тоя мотор няма да тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех. Пиши на колегата more, той има 7А, но зависи коя година е. Разликата е, че в единия случай излизаше един проводник повече за дроселовата клапа за едно ключе, а в по-новите модели това беше премахнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dropped on 2008,without replacement!

Честито,аналози няма!

Питай Емо!

054 133 054 C e номера!

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех. Пиши на колегата more, той има 7А, но зависи коя година е. Разликата е, че в единия случай излизаше един проводник повече за дроселовата клапа за едно ключе, а в по-новите модели това беше премахнато.

как да го намеря този more? Не съм запозната напълно със сайта , а на търсене ми излизат само групите и темите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dropped on 2008,without replacement!

Честито,аналози няма!

Питай Емо!

Кой е Емо?

Стария модел 4 пина, при спас more има/ше/ точно такъв, дет ти трябва.

кой е той?

Редактирано от bekito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dropped on 2008,without replacement!

Честито,аналози няма!

Питай Емо!

054 133 054 C e номера!

Е тва го дават като заместител едни британски батки, само дет за позиционирането нещо не ми се връзва, как ще стане точно. :steinigung:

http://atpowershop.co.uk/catalog/wabash-tp...Csid=pvyagjxquq

кой е той?

more

Редактирано от KYPO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...