Jump to content

Странен звук


mp5

Recommended Posts

Колеги чува се някакъв странен звук когато колата е студена,при подаване на малко повече газ се чува звук все едно колата ми е боксер :steinigung::dance: и усещам лека вибрация по скоростния лост.Звукът не е много силен,но прави впечатление.Като загрее изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не работеше цилиндър,нямаше да върви като добре,и да прекъсва много,а такова нещо няма :(

Как се проверява нивото на масло в скоростната кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши го този звук и ако може да кажеш къде точно го чуваш.....Възможно е това претрисане в скоростния лост, да е от мек или скъсан тампон, който люлее повече при студена кола.....

При мен има едно леко виене, ама си го знам, че е от водната помпа.....като мина няколко километра и спре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно колата работи на 3 цилиндъра,такъв е звука.

Запалителната система гледал ли си.....особено кабели и свещи....сега при ниски температури са податливи, ако са стари вече. Дори и да си сменял нещо преди няколко мес. да речем пак не е гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно колата работи на 3 цилиндъра,такъв е звука.

Точно това имам впредвид колега,когато колата е студена не работи на всички цилиндри както трябва.Започваш от свещи,кабели,дистрибуторна капачка и т.н. Има още една възможна повреда но там е нужна намесата на автомонтьор.Аз съм такъв , така че след като провериш тези неща и всичко е наред ще ти обясня подробно за другия проблем.

Редактирано от Tihomir Tanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите и дистрибутора са сменяни скоро,но кабелите мисля че не са наред,преди бях забелязал,че шапчицата не влизаше добре на една от свещите,ще сменя кабелите и ще видя как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Маслото в скоростната кутия е сменено,беше на минимума <_< звука остана.

Звукът се влияе и от времето,ако е топло почти изчезва,но сега когато е студено се чува ясно,и днес забелязах че се чува и на място когато форсирам двигателя,възможно ли е да е от маслото? Колата се кара от 8-9 години само с масло ОМВ и до сега не е имало проблем.

Чува се от мотора звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...