Jump to content

Някой знае ли какъв е този двигател


koko_plioko

Recommended Posts

Някой знае ли какъв е този двигател (освен, че е 4.2 V8) и може ли да обясни защо е с такъв странен капак и два въздуховода?

post-4486-1290429589.jpg

Редактирано от koko_plioko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето снимката е директно от мобиле-то. Не знаех, че има линк към обявата във форума. Така или иначе днес ме беше ударила идиотията. Малко след като пуснах темата сам разбрах отговора.

Благодаря на отзовалите се.

Все пак да питам: На всички S6-ици (C4 с 4.2 V8) ли изглеждат по този начин двигателите?

Кара ми се S6 (C4) 4.2 V8, 290 hp или S8 (D2) 4.2 V8, 340 hp и се оглеждам. Просто бях останал с впечтлението, че двата двигателя изглеждат приблизително по един и същи начин. Объркал съм се с S8 (D2) и S6 Plus (C4) 326 hp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И AEC - 290 кс. на S6, мотора изглежда така защото под този капак се намира въздушния филтър и дебитомера - монтиран директно във всмукателният колектор, а капака покрива всичко, на по-новите версии монтирани на А8, S8 S6+ и т.н. въздушният филтър е в отделна кутия отстрани, след това е монтиран дебитомера, а и другата основна разлика е, че старите мотори са с две делка и кабели до свещите, а новите са с отдер(лна бубина за всеки цилиндър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...