Jump to content

Какви препарати ползвате за уплътненията на вратите, ключалките


Fibrom

Recommended Posts

Аз не го плюя, но не ми се вижда подходящо за гумени уплътнения.

Точно силиконът е за тази цел, още от време оно.

Ами сигурно силикона си е по-добре.Ама такова имам и си го мажа.Миналата зима на минус 18 - нямах грижи с уплътнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска с едно парцалче и и течен парафин минах уплътненията на Половера.....Аудито ми до сега не са му замръзвали нито уплътненията, нито ключалките/бравите....що така и аз не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Здравейте колеги сигурно не се е случвало само на мен през зимата да му замръзнат ключалките и да не ще да се затвори колата

като зъмръзнат се оправят чак когато се стопли колата или се поотпусне времето през това време вратите са отворени :bia:

миналия път като замръзнаха ги напръсках с някъв спрей но днес като тръгнах за работа сутринта /7 часа/ пак бяха замръзнали вратите се отвориха но не се затварят като отидох на работа пак ги напръсках и оставих колата като отпусна времето се оправиха ...........

някой може ли да ми каже как да оправя това нещо ....... благодаря предварително :stupid:

Здравей,

Имах същия проблем. Напръсках ги със смазочен спрей, а след това във всички дупки и места където мога да бръкна напръсках с антизамръзваща течност едни малки шишенца - продават ги по бензиностанциите, а вечер като се прибирам правя същото и намазвам гумените уплътнения с восъчна паста. :)

Пичове Вие Аудита ли карате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове Вие Аудита ли карате?

+1

Сменил съм няколко аудита и досега такъв проблем не съм имал и не съм чувал някой около мен да е имал, а имам доста познати с аудита. Не мажа с нищо.

Виж на Опел и на Ланча е по-скоро правило да ти замръзне нещо. :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мажа гумените уплътнения с течен парафин. Напоявам памук и след това мажа. Едно шишенце вече 3та зима ще го позлвам. Струваше стотинки. Като свърши мисля да пробвам някой от силиконите да видя как е, но нямам никакви оплаквания от течния парафин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

Сменил съм няколко аудита и досега такъв проблем не съм имал и не съм чувал някой около мен да е имал, а имам доста познати с аудита. Не мажа с нищо.

Виж на Опел и на Ланча е по-скоро правило да ти замръзне нещо. :hilezh:

Ммммдааа и на Сеат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не ми е замръзвала колата, но тази есен я намазах със силикон,

май повече заради кефа.

WD-40 ми мирише много гадно и не бих го използвал доброволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силиконовият спрей на "MOTIP" върши страхотна работа :P

Вратите се отварят безпроблемно, а за обувките е супер екстра - огромни благодарности на колегата зеФс за това откритие ;)

Голям кеф е да си вървиш в снега и да нямаш нито капка вода, сол или луга после по тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...